Carlos Sainz se stal obětí loupeže, zloděje pronásledoval

Carlos Sainz se stal obětí loupeže, zloděje pronásledoval

Carlos Sainz se na domácí Velké ceně Itálie umístil na třetí pozici a Ferrari tak mohlo slavit. Radost z pódiového umístění mu později překazil pokus o krádež jeho hodinek značky Richard Mille.

Carlos Sainz v průběhu závodu na italské Monze sváděl boje o přední pozice. Podařilo se mu ubránit si třetí místo před jeho týmovým kolegou Charlesem Leclercem a po malých oslavách s fanoušky se vydal do svého hotelu Armani na ulici Viale Manzoni v Miláně. Večer ale musel bránit i své hodinky Richard Mille. Model zvaný Alexander Zverev v hodnotě 500 000 liber (14 000 000 Kč – pozn. red.) mu byl odcizen přímo u hotelu.

Na pilota Ferrari zde čekaly tři osoby, které se s ním setkaly a okradly jej. Carlos Sainz společně s jeho osobním trenérem nečekali a zloděje pronásledovali. Pomohli mu i kolemjdoucí, kteří krádež viděli. Po automobilové honičce za zloději i běželi a jednoho se jim podařilo chytit. Druhého zloděje chytil manažer Carlose Sainze na ulici Via della Spiga. Třetího zloděje chytil další zaměstnanec Ferrari, který byl u krádeže taktéž přítomen. Na místo později dorazili policisté a zloděje ve věku osmnácti až dvaceti let zadrželi. Carlos Sainz si své hodinky později vyzvedl.

Obětí krádeže hodinek se minulý rok stal i Charles Leclerc. Hodinky značky Richard Mille mu byly sejmuty ze zápěstí, když se fotografoval s fanoušky v toskánském městě Viareggio. Ve městě byl s přáteli a se svým osobním trenérem Andreou Ferrarim. Zloději využili situace, kdy se kolem Monačana vytvořil dav a s hodinkami ujeli na skútrech. Charles Leclerc zloděje pronásledoval v autě a když se mu podařilo dva zloděje dohnat, vyhrožovali mu, že mu ublíží nožem. Policejní vyšetřování bylo ukončeno až letos v dubnu.

Andrea Ferrari tehdy upozorňoval na nedostatečné pouliční osvětlení. „Ulice Via Salvatori je již několik měsíců úplně bez osvětlení. Nahlašujeme to už několik měsíců. No a včera večer nás ve Via Salvatori okradli. Popřemýšlíte o tom, zda dříve nebo později sem přidáte osvětlení?“ sdílel na sociálních sítích po incidentu.

Další obětí krádeže svých hodinek byl i pilot McLarenu Lando Norris, kterého okradli na parkovišti po finále Euro 2020 na stadionu ve Wembley. Zloději mu hodinky strhli ze zápěstí. Nedávno byl vykraden i dům v Marbellu, kde trávil dovolenou se svými přáteli. Zloději odcizili několik hodinek a značkového oblečení.

Sdílejte na:
Zavřít