Carlos Sainz chce v Monaku zopakovat výkon ze Singapuru

Carlos Sainz chce v Monaku zopakovat výkon ze Singapuru

Carlos Sainz prohlásil, že se bude snažit ve Velké ceně Monaka zopakovat stejný přístup, jaký předvedl v minulé sezóně v Singapuru. Podle něj víkend v Monaku nemá favorita, ale očekává souboj mezi Ferrari, Red Bullem a McLarenem.

Carlos Sainz využil nečekané nekonkurenceschopnosti Red Bullu na okruhu Marina Bay a stal se jediným jezdcem mimo rakouskou stáj, který v roce 2023 vyhrál závod.

Sainz k tomu v letošní sezóně přidal úspěch ve Velké ceně Austrálie a usiluje o další vítězství, protože se soupeři na Red Bull dotahují.

Ferrari a McLaren v posledních závodech představily vylepšení, která snížila ztrátu na úřadující šampiony, a v Monaku se očekává těsný souboj.

Španěl zdůraznil, že je důležité začít závodní víkend na městské trati s důvěrou ve svůj monopost od samého začátku, protože chce zopakovat svůj výkon ze Singapuru.

„Vím, jak je to důležité,“ řekl pilot Ferrari, který byl upozorňován, že je důležité začít víkend v Monaku se silným základním balíčkem.

„Po vítězství v Singapuru vím, jak důležité je vyrazit na trať, mít dobrý pocit z auta hned v prvním tréninku a zabodovat o víkendu. Tváří v tvář tomu se tento víkend řídím stejnou filozofií, jednoduše se pokusím být hned v tempu. Vím, co je potřeba k vítězství na městské trati a jak důležitá je příprava na víkend, jak důležité je zvládnout kvalifikaci. V tomto duchu se budu snažit dát dohromady co nejsilnější víkend a uvidíme, kam nás to zavede.“

Jedinečná charakteristika monackého okruhu přiměla tábor Red Bullu k opatrnosti ohledně jeho vyhlídek a poradce Helmut Marko označil za největšího favorita Ferrari.

Španělský pilot sice souhlasí s tím, že na špici může být hned několik kandidátů, ale upozornil, že by se v Monaku mohly nejvíce projevit slabiny monopostu SF-24.

„Když se na to podívám z objektivního pohledu, myslím, že Monako může vyhrát kterýkoli z nejlepších týmů. Myslím si, že Monako je tak speciální víkend, tak speciální trať, že stačí trochu lepší výjezdové kolo, čisté kvalifikační kolo, abyste se stali vítězem monackého závodu. Myslím, že mezi námi, Red Bullem a McLarenem to bude velice těsné. Tento víkend začínáme za stejných podmínek. Bude to jen o tom, kdo lépe přizpůsobí svůj vůz těmto ulicím,“ řekl vítěz tří velkých cen.

„Nízká rychlost nebyla letos naší silnou stránkou, takže jsem v tomto směru trochu opatrnější. Kvalifikační kolo letos nebylo naší silnou stránkou a víme, jak je v Monaku důležité. Proto je možná mým úkolem teď trochu snížit očekávání, po otázce, kterou jste mi položili. Neznamená to však, že bychom neměli za cíl zvítězit. Myslím si, že tento víkend tu chceme vyhrát, a uděláme všechno pro to, pokusíme se zvládnout výjezdové kolo, zajet kolo v Q3 a zvládnout strategii v závodě,“ doplnil Španěl.

Sainz bodoval ve všech osmi případech, kdy v Monaku závodil. Na závody v monackém knížectví rád vzpomíná, protože zde dvakrát stál na stupních vítězů, když v letech 2021 a 2022 obsadil druhé místo.

„Myslím, že Monako je vždycky výjimečné. Nezáleží na tom, v jakém roce nebo v jakém okamžiku, ale když jde o Monako, myslím si, že si ho všichni poznamenáme do kalendáře jako velmi speciální závod. Miluji závodění tady. Mám na něj velmi dobré vzpomínky, protože právě tady jsem v roce 2021 získal první pódium s Ferrari. V roce 2022 jsem byl blízko vítězství. Všeobecně mám ale velkou touhu tady závodit.“

„Myslím, že je to otevřené, protože je to jeden z těch okruhů, kde může vyhrát kdokoli nebo někdo z nejlepších týmů. Myslím, že každý, kdo zajede dobré kvalifikační kolo, může mít šanci vyhrát.“

Sdílejte na:
Zavřít