Byla tam voda, ale teď vypadáme jako idioti, přiznal Piastri

Byla tam voda, ale teď vypadáme jako idioti, přiznal Piastri

McLaren bude chtít na neděli v Kanadě co nejrychleji zapomenout. Po slibném sprintu a kvalifikaci přišlo v neděli špatné strategické rozhodnutí ještě před startem, které odsoudilo oba jezdce k bojům na pomezí první a druhé desítky.

Nejskloňovanějším slovem víkendu byl déšť, o kterém se mluvilo už od pátku a čekalo se jen na to, kdy nad trať v neděli dorazí. Týmy proto čekalo důležité strategické rozhodnutí ještě před startem závodu, musely si totiž zvolit pneumatiky, na kterých chtějí odstartovat.

Po odstranění zahřívacích dek se naskytl netypický pohled. Některé týmy, jako například McLaren, startovaly na pneumatikách do přechodných podmínek, ostatní zvolily suchou sadu. Žádný dramatický a dlouhotrvající déšť do Montreal nakonec nedorazil a McLaren si tak svou volbou pořádně zkomplikoval neděli.

Lando Norris odstartoval výborně, na malou chvíli se dostal do čela závodu, ale Oscar Piastri se začal propadat a okamžitě se ukázalo, že volba McLarenu nebyla správná. „Pršelo a mezi tím, co jsme byli na hymně a posadili se do monopostu, byla zem pořádně mokrá. Nebyla tam žádná stojatá voda, ale bylo vidět, kde je mokro a kde sucho. Nebylo vůbec jednoduché přijet na rošt na suchých pneumatikách.“

„Naneštěstí pro nás déšť skončil v zahřívacím kole. Kdyby pršelo trochu víc, vypadali bychom jako hrdinové, teď však působíme jako idioti,“ doplnil Piastri.

Seznamte se se slavnými i současnými jezdci formule 1, kteří píší historii tohoto sportu. Jména jako Max Verstappen, Lewis Hamilton, Michael Schumacher, Niki Lauda nebo třeba Emerson Fittipaldi. Objevte profily jezdců, jejich kariéru, statistiky a úspěchy.

👉 Seznam jezdců F1 | Kdo jsou nejúspěšnější jezdci F1 všech dob?

Sdílejte na:
Zavřít

Autor článku:

Student žurnalistiky. Formuli 1 sleduje od roku 2008. Na začátku své fanouškovské cesty fandil Ferrari. Jeho nejoblíbenějším jezdcem z minulosti je Kimi kvůli své charakteristické flegmatičnosti. Na SvětFormule publikuje od roku 2024.

Další články autora →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *