Bernie Ecclestone se vyjádřil k Black Lives Matter

Bernie Ecclestone se vyjádřil k Black Lives Matter

Bernie Ecclestone v rozhovoru pro CNN okomentoval současnou celosvětovou krizi okolo černošské diskriminace. F1 se od prohlášení svého bývalého šéfa distancovala a slova 89letého muže zkritizoval i Lewis Hamilton.

Bernie Ecclestone byl skoro 40 let ve vedení formule 1. Svou roli opustil ve chvíli, kdy královnu motorsportu odkoupila Liberty Media.

Bývalý šéf F1 se v rozhovoru pro CNN vyjádřil ke kauze Black Lives Matter, která je aktuální již déle než měsíc. Vše započalo policejní vraždou v ulicích Minneapolis. Rasová diskriminace se osobně dotýká také šestinásobného mistra světa Lewise Hamiltona. Ten byl terčem rasismu už od dětství a přidává se k současným aktivistům. Sám se jedné londýnské demonstrace zúčastnil.

Hamilton zároveň spustil projekt, který by měl pomoci začlenit černochy v motoristickém či strojírenském odvětví. Podle Bernieho Ecclestona se ale nic nezmění a Hamiltonovo gesto může přijít vniveč.

„Nepřinese to nic špatného ani nic dobrého. Černoši jsou navíc větší rasisti než běloši,“ vyjádřil se pro CNN Ecclestone.

Formule 1 nedávno vytvořila iniciativu We Race As One, na vozech budou v Rakousku duhové barvy. Od Ecclestonova vyjádření se královna motorsportu distancuje.

Slova Bernieho Ecclestona se nelíbí ani Lewisi Hamiltonovi. Šestinásobný šampion tvrdí, že právě ignorance a nevzdělanost vede k podobným komentářům, které znemožňují společnosti dojít k rovnoprávnosti.

„Bernie už není součástí sportu a je jiná generace, ale tohle je právě to, co je špatně – ignorance a ničím nepodložené komentáře, které akorát dokazují, že naše společnost musí ujít dlouhou cestu, než se nám podaří zajistit opravdovou rovnoprávnost,“ napsal Hamilton na Instagramu.

Ecclestone se vyjádřil i k situaci z GP Španělska 2008, kdy závod navštívila skupina fanoušků nabarvená na černo s bílými tričky, na nichž stálo „Hamiltonova rodina“. Bývalý šéf F1 si myslel, že se to šestinásobného šampiona nijak nedotklo.

Sdílejte na:
Zavřít