Audi s Mickem Schumacherem o sedačce zatím nejedná

Audi s Mickem Schumacherem o sedačce zatím nejedná

Audi přiznalo, že zatím nevedlo žádné seriózní rozhovory s Mickem Schumacherem ohledně budoucí spolupráce. Za automobilku to uvedl její generální ředitel Markus Duesmann.

Schumacher momentálně působí v týmu Mercedes jakožto rezervní jezdec. Němec u stáje z Brackley našel útočiště poté, co si pro rok 2023 nenašel závodní sedačku u žádného z týmů formule 1.

Syn sedminásobného mistra světa strávil v královně motorsportu dva roky v týmu Haas. S týmem z USA se dohodl na spolupráci po sezoně 2020, kdy se stal mistrem světa ve formuli 2.

Audi se připravuje na vstup do formuli 1 od roku 2026, bude mít vlastní pohonnou jednotku a také získá většinový podíl v týmu Sauber, respektive v Alfě Romeo.

Díky své národnosti se stal Schumacher zřejmým cílem pro Audi, které ale tvrdí, že k dnešnímu dni mezi ním a Němcem neproběhly žádné smysluplné rozhovory.

„V současné době komunikujeme s mnoha aktéry formule 1, piloty, týmovými manažery, nicméně s Mickem zatím neproběhly žádné konkrétní diskuze o jeho případném závazku u nás,“ řekl Duesmann pro Der Spiegel.

„Samozřejmě nás němečtí piloti zajímají stejně jako zajímají nejvyšší patra naší společnosti, ale není to nezbytná věc.“

Alfa Romeo opustí formuli 1 na konci sezony 2023 a očekává se, že tým bude dva roky před příchodem Audi fungovat jako Sauber. Projekt Audi byl potvrzen v minulém roce a má již stanovený cíl, kterým je do tří let vyhrávat závody.

Duesmann varuje soupeře Audi před tím, že bavorský výrobce automobilů uspěl zatím ve všech kategoriích motorsportu, do kterých nastoupil.

„Nejdeme do formule 1 jen tak z rozmaru, chceme ukázat, co umíme. Udělali jsme vše pro to, abychom zvítězili ve všech šampionátech, kterých jsme se zúčastnili a zatím jsme vždy uspěli. Olympijská myšlenka pouhého zúčastnění se je pro nás málo.“

Sdílejte na:
Zavřít