Schumacher je v kontaktu ohledně sedačky pro rok 2024

Schumacher je v kontaktu ohledně sedačky pro rok 2024

Mick Schumacher prozradil, že již byl projeven zájem o jeho služby pro sezónu 2024. Němcův cíl je vrátit se co nejdříve zpět do formule 1, ideálně pak hned v příštím roce.

Syn slavného otce debutoval v F1 v roce 2021 s týmem Haas. V nováčkovské sezóně udělal dost pro to, aby si vysloužil místo v americkém týmu i pro nadcházející ročník.

Nicméně po náročném roce, ve kterém ho s přehledem porazil týmový kolega Kevin Magnussen, musel Schumacher pro letošní sezónu uvolnit své místo navrátilci Nicovi Hülkenbergovi. Němec tak zůstal bez závodní sedačky.

Ujal se ho však Mercededes, ve kterém bude plnit roli rezervního jezdce a bývalý šampion formule 2 prohlásil, že už se mu dostalo povzbuzení ohledně místa v F1 pro příští sezónu.

„No, samozřejmě neexistuje žádná záruka (že se vrátím na startovní rošt v roce 2024 – pozn. redakce), ale jsem v pohodlné pozici, kde cítím, že se mohu učit (a) mohu z tohoto roku vytěžit maximum, i když neřídím,“ uvedl Schumacher po představení nového vozu Mercedes W14.

„Ale s výsledky, které jsem ukázal v juniorských kategoriích, ale také v F1, jsem si jistý, že příležitosti budou. Během zimy se již několik lidí zmínilo, že zájem tam je, takže v tomto smyslu se příliš neobávám.“

Je nepravděpodobné, že se Schumacher v této sezóně zúčastní některého ze závodních víkendů, jelikož nesplňuje pravidla pro nováčky, kteří by se mohli zúčastnit FP1. Stát se tak může jedině v případě, že by nebyl jeden z dvojice Hamilton, Russell k dispozici.

<div class=“clever-core-ads“></div>

Navzdory své nové roli rezervního jezdce však Schumacher tvrdí, že k závodním víkendům bude přistupovat stejným způsobem, jako když byl na startovním roštu.

„Pořád pravděpodobně budu volit velmi podobný přístup. Půjdu do víkendu s tím, že budu závodit, abych se udržel pohotový,“ řekl Němec.

„Ale taky protože je to velmi odlišný rok, zkusím a uvidím, co se z toho můžu naučit, odnést si z této zkušenosti a být co největší pomocí týmu, jak jen dokážu. Částečně proto, že mám zkušenosti s řízením, ale také mám takovou mentalitu, že vím, jak přistupovat k víkendu. Určitě zachovám stejný přístup a udržím si nadšení na vysoké úrovni.“

Schumacher, který loni řídil novou generaci vozů s „přísavným efektem“, věří, že má dobré předpoklady pro to, aby nabídl Mercedesu cennou zpětnou vazbu ze simulátoru, protože Stříbrné šípy mají za cíl vrátit se v letošní sezóně do boje o oba světové šampionáty.

„Za prvé, mám zkušenosti s řízením loňského vozu, který je nové generace. To znamená, že přístupy, které budu mít v simulátoru, budou velmi podobné těm, které budou mít závodní jezdci na trati,“ argumentoval Schumacher.

„Pokud jde o to přímé srovnání, budu moci mluvit o časových modelech, mluvit o tom, jak se auto chová nebo by se mělo chovat, a proto budu moci simulátor poměrně rychle měnit a přizpůsobovat.“

„Doufám, že s ohledem na to budeme schopni týmu poskytnout spolehlivou zpětnou vazbu, ale také řadu možností, které budou fungovat na trati.“

Sdílejte na:
Zavřít