Aston Martin protestuje proti kroku Sainze při kvalifikaci

Aston Martin protestuje proti kroku Sainze při kvalifikaci

Aston Martin se rozhodl podat protest proti pokračování Carlose Sainze v kvalifikaci na Velkou cenu Číny. Španěl se zastavil během Q2 po kontaktu s bariérou a po výměně předního křídla pokračoval.

Carlos Sainz ztratil kontrolu nad svým monopostem v poslední zatáčce při druhé části kvalifikace na Velkou cenu Číny. Poté, co vjel na štěrk, se jeho vůz otočil a narazil do bariéry, což vedlo k červeným vlajkám. Španěl však dokázal svůj vůz rozjet a dojel až do boxů, kde mu bylo vyměněno přední křídlo. Po skončení červených vlajek pak ještě stihl zajet čas, který mu stačil na postup do Q3.

Kvůli tomu skončil na jedenácté pozici Lance Stroll a tým Aston Martin se domnívá, že Ferrari porušilo článek 39.6 regulí formule 1, kde stojí: „Jezdci, jehož vůz na okruhu zastaví v průběhu kvalifikace nebo kvalifikace na sprint, nebude povoleno dále pokračovat.“ Proto podal tým ze Silverstonu protest a má čas do 18 hodin místního času v Šanghaji, aby se dostavil se zástupci Ferrari ke komisařům FIA.

Ředitelství závodu si všimlo, že Sainz po kontaktu s bariérou na trati zastavil, což vyvolalo přesvědčení Aston Martinu, že pravidlo bylo porušeno.

Aktualizace: Protest Aston Martinu byl zamítnut.

Sdílejte na:
Zavřít