AlphaTauri očekává od Nycka de Vriese dobré výsledky

AlphaTauri očekává od Nycka de Vriese dobré výsledky

Ředitel týmu Scuderia AlphaTauri, Franz Tost, říká, že očekává, že nováček Nyck de Vries předvede dobré výsledky už v úvodních závodech sezóny 2023. Nizozemec bude jeden ze tří debutantů letošní sezóny.

De Vries je jedním ze tří nováčků na startovním roštu F1, včetně Oscara Piastriho a Logana Sargeanta. Ovšem Nizozemec má bohaté zkušenosti v motoristickém sportu na rozdíl od ostatních debutantů.

De Vries sice debutoval již v loni ve formuli 1, když zaskakoval za Alexe Albona na Monze, ovšem tohle je jeho první sezóna v královně motorsportu. Tento výkon mu pomohl k zajištění sedačky v F1.

Vzhledem ke svým zkušenostem Tost očekává, že de Vries bude ve formě už od startu VC Bahrajnu, která startuje již tento pátek.

„Nyck de Vries odvádí opravdu dobrou práci, je velmi zkušený, to můžete vidět,“ řekl Tost.

„Je vidět a cítit, že je mu 28 let, že vyhrál spoustu závodů a šampionátů. Myslím, že se bude schopen okamžitě přizpůsobit formuli 1. Očekávám od něj dobré výkony od první kvalifikace.“

De Vries měl bezproblémové předsezónní testy v Bahrajnu, kde zajel 246 kol – což ho řadí na druhou příčku ze všech jezdců v poli.

Tost pochválil de Vriese za jeho přístup a disciplínu a trval na tom, že jeho zpětná vazba pro inženýry AlphaTauri byla pro tým „probuzením“.

„Vždy, když přichází nový jezdec, pokud to není mladý jezdec z nižších sérií,“ řekl, „přináší nějaké podněty, nějaké technické nápady a s Nyckem jsme měli štěstí, že byl minulý rok v kontaktu s mnoha týmy a mnoha vozy.“

„Myslím, že naši inženýři dostali z jeho strany dobrou technickou zpětnou vazbu, zvláště po testu v Abú Zabí, kde odjel hodně kol a kde si naštěstí na auto hodně stěžoval, protože to byl budíček pro inženýry.“

„Doufám, že mu můžeme poskytnout auto, které bude fungovat tak, jak se mu líbí,“ řekl Franz Tost.

Sdílejte na:
Zavřít