Alonso: Problém s motorem nám zabránil bojovat o pódium

Alonso: Problém s motorem nám zabránil bojovat o pódium

Fernando Alonso uvedl, že kvůli problémům s pohonnou jednotkou nemohl bojovat o pódiové umístění v Kanadě. Španělský pilot odstartoval do závodu z druhé pozice, nicméně Carlos Sainz ho ve třetím kole předjel a dvojnásobný mistr světa se propadl na třetí místo.

Jezdec Alpine následně na svých středně tvrdých pneumatikách držel poslední pódiové místo do doby, než ho ve 23. kole předjel Lewis Hamilton a následně se Španěl rozhodl nezajet do boxů ani při jednom ze dvou příležitostí, kdy byl aktivován virtuální safety car.

Fernando Alonso proťal cílovou čáru na sedmé pozici, když se propadl za Charlese Leclerca, který vydělal na výjezdu safety caru.

Podle dvojnásobného mistra světa problémy s motorem začaly již na začátku závodu a znemožnily mu bojovat o pódiové umístění.

„Měli jsem problém s motorem ve 20. kole, kdy jsme na rovinkách přišli velmi brzo o energii, jakmile jsme vyjeli ze zatáček. Zkusili jsme to opravit, ale nefungovalo to. Naštěstí jsme nemuseli odstavit monopost a ještě jsme získali několik bodů, ale do té doby (než přišly problémy – pozn. red.) si myslím, že jsme bojovali o stupně vítězů,“ řekl Fernando Alonso.

„Ve srovnání s Lewisem Hamiltonem jsem se cítil silný, neměli jsme tempo na Maxe Verstappena ani na Carlose Sainze. Bylo to ok, že jsem kontroloval Hamiltona v Mercedesu. Následně přišly virtuální safety cary – se štěstím nebo smůlou, to mohlo změnit závod. Ale pořád jsme možná mohli bojovat o třetí/čtvrté místo.“

„Ale pak přišel problém s motorem a to byla jen snaha přežít, snaha získat DRS, jezdit kamikadze v zatáčkách před detekční zónou DRS, protože DRS byla moje jediná jistota na rovinkách.“

Podle Španěla byl problém tak závažný, že ztrácel na rovinkách až sekundu na kolo.

„Nemohl jsem přejet (týmového kolegu Estebana Ocona v závěru – pozn. red.), ale bylo to velmi frustrující, moje auto tento víkend létalo. Měl jsem na rovinkách sekundový deficit a stále jsem byl rychlejší v závodě. Je neuvěřitelné skončit na sedmém místě.“

„Je to další problém se spolehlivostí pouze na voze 14 (Alonsovo jezdecké číslo – pozd. red.). To je zklamání. Jsem zde, abych se snažil dojet lépe než na šestém a sedmém místě. Pokud bychom nedojeli na pódium nebo na čtvrtém místě, je to proto, že jsme měli problém se spolehlivostí na monopostu 14.“

„Smůla byla možná s virtuálními safety cary, ale štěstí neumíte ovládat. Spolehlivost vozu 14 by měla být o něco lepší,“ zhodnotil svůj závodní víkend Fernando Alonso.

Sdílejte na:
Zavřít