Alonso pravděpodobně nezůstane příští rok u Toyoty

Alonso pravděpodobně nezůstane příští rok u Toyoty

Fernando Alonso pravděpodobně nezůstane pro příští sezónu ve FIA World Endurance Championship season jezdecem Toyoty, se kterou jezdil v kategorii LMP1.

Japonský konstruktér odmítá komentovat spekulace, že dvojnásobný mistr světa Formule 1 nebude součástí jeho sestavy, když se v září uskuteční první podnik seriálu WEC. První závod proběhne v září na trati v Silverstonu.

Mluvčí společnosti Toyota Motorsport GmbH řekl: „Očekáváme, že naši jezdeckou sestavu oznámíme relativně brzy.“

Řekl, že nebude komentovat, zda by Fernanda Alonsa mohl nahradit Brendon Hartley a závodit tak po boku Sebastiana Buemiho a Kazukiho Nakajimy.

Alonso, který se k Toyotě připojil během supersezóny WEC 2018/19, zatímco ještě závodil pro McLaren v F1, byl ohledně svých plánů nezávazný.

Rozumí se, že dvojnásobný vítěz WEC a bývalý závodník pro Toro Rosso ve Formuli 1 Brendon Hartley, by mohl být v Toyotě jako rezervní řidič již v červnu během 24 hodin Le Mans.

Během letošního ročníku Rolex 24 v Daytoně Alonso řekl, že jeho šance pokračovat ve WEC po vyvrcholení letošní sezóny v Le Mans byly jen „50/50“

Španěl načrtl své ambice do budoucna soutěžit v „ikonických závodech“ po celém světě, aniž by vyloučil návrat do F1 nebo plnohodnotnou kariéru v IndyCar, jelikož se letos vrátí na 500 mil Indianapolis.

„Mám pocit, že musím trochu dobít baterie,“ řekl Alonso během podniku WEC v Šanghaji. „Ale v roce 2020 by to mohla být celá sezóna v IndyCar, celá sezóna v F1, celá sezóna v jiné sérii.“

Vloni se mu povedlo dosáhnout druhého kroku k získání neoficiální trojité koruny motorsportu, když vloni vyhrál Le Mans. Letos před posledními dvěma závody vede v seriálu WEC.

Zdá se, že Alonsovy touhy udržet své možnosti otevřené pro příští rok nesedí s potřebou Toyoty, jelikož tým chce mít brzy uzavřenou sestavu pro příští sezónu, která začíná jen za čtyři a půl měsíce.

Sdílejte na:
Zavřít