Alonso je vyšetřován za nehodu Russella v závěru závodu

Alonso je vyšetřován za nehodu Russella v závěru závodu

Pilot Aston Martinu Fernando Alonso je vyšetřován kvůli incidentu, který způsobil neobvyklý závěr Velké ceny Austrálie, kdy George Russell na Mercedesu skončil se svým vozem uprostřed trati na boku.

Havárie George Russella v závěrečném kole Velké ceny Austrálie, při níž jeho vůz skončil na boku, znamenalo, že závod skončil za podmínek virtuálního safety caru, vzhledem k tomu, že Russellův Mercedes byl rozmetán po celém okruhu.

Brit se v té chvíli pokoušel vyzvat Fernanda Alonsa v boji o šesté místo. Mercedes tvrdí, že Alonso zkoušel Russella vybrzdit, čímž Russell ztratil kontrolu nad monopostem a boural. Španěl byl nyní předvolán ke stevardům FIA a je oficiálně vyšetřován.

K incidentu došlo v posledním kole závodu, kdy se Russell dostal do štěrkové zóny poté, co se snažil dostat před Alonsa. Vzápětí narazil do zdi, čímž ukončil veškeré své šance na body.

Russell byl jediným jezdcem Mercedesu, který zůstal v závodě poté, co Lewisi Hamiltonovi v 17. kole zřejmě vypověděl službu motor, zatímco se pohyboval mimo bodované pozice. Mercedes si tudíž z Velké ceny Austrálie neodváží žádné body.

Aston Martin se nyní vyšplhal nad Mercedes na 4. místo v Poháru konstruktérů, ale to se momentálně může změnit v závislosti na výsledku Alonsova vyšetřování. Španěl tvrdí, že Russellův závod neovlivnil, ale zdálo se, že Brit Alonsa při nájezdu do šesté zatáčky hodně dotáhl, a proto bude mít Mercedes důvod tvrdit, že jezdec Astonu Martin Russella vybrzdil.

Na otázku ohledně údajného vybrzdění Russella Alonso odpověděl: „Samozřejmě jsem se soustředil na sebe, ne za sebe. Posledních 15 kol jsem měl nějaké problémy, pravděpodobně s baterií a rekuperací, takže určitě jsem na konci závodu trochu bojoval, ale nemůžu se soustředit na auto za sebou. Ale podle všeho je v pořádku. Když jsem viděl to auto, měl jsem o něj velký strach,“ přiznává.

Sdílejte na:
Zavřít