Alonso bude na Imole startovat z boxové uličky

Alonso bude na Imole startovat z boxové uličky

Fernando Alonso dnes odpoledne odstartuje do Velké cenu Emilia Romagna z boxové uličky. Důvodem je, že britský tým Aston Martin změnil nastavení zavěšení na jeho voze.

Fernando Alonso zažívá na Imole náročný víkend. Ten začal jeho nehodou, kdy při třetím tréninku narazil v osmnácté zatáčce do bariéry a ohrozil tím svou účast v sobotní kvalifikaci. Alonsa nakonec jeho tým na trať v první části kvalifikace stihl vypustit. Při jeho druhem rychlém kole, ale najel příliš rychle do třetí zatáčky a projel kačírkem. 

Španěl se proto vrátil do garáže, další rychlé kolo nezajel a vypadl hned v první části kvalifikace s nejpomalejším časem. I přesto, že nakonec Alonso jednu pozici získal, poté co bylo smazáno nejrychlejší kolo Logana Sargaenta, Aston Martin se rozhodl, že Alonsův vůz upraví, a to právě na úkor startu ze startovního roštu. 

Vzhledem k tomu, že tyto úpravy porušují pravidla parc fermé, zástupci FIA potvrdili, že Alonso bude startovat z boxové uličky. Aston Martin vstupoval do víkendu s velkým optimismem. Ten byl zapříčiněn zejména velkým balíčkem vylepšení. I přes tyto úpravy se ale žádný úspěch nekonal, kolega Lance Stroll totiž skončil již ve druhé části kvalifikace. 

Španěl navrhnul, že start z boxů je ideální příležitostí pro britskou stáj, která se tak alespoň může vyhnout potenciální nehodě na startu. Pokud budeme startovat z boxové uličky, nese to i své výhody. Viděli jsme nehodu po startu ve formuli 2. Vzhledem k množství dílů, které máme, se musíme takovýmto věcem vyhnout, a to platí pro všechny týmy ve formuli 1, takže to může být jedna z možností. Myslím, že získat zítra body je nereálné.” 

Sdílejte na:
Zavřít