Alfa Romeo si ponechá nynější dvojici jezdců i v sezóně 2021

Alfa Romeo si ponechá nynější dvojici jezdců i v sezóně 2021

Italská stáj Alfa Romeo posadí Kimi Räikkönena a Antonia Giovinazziho třetí rok po sobě do svých vozů. Tým tímto potvrdil svou sestavu pro příští sezónu formule 1.

Pro Räikkönena, který se na začátku tohoto měsíce stal nejzkušenějším jezdcem formule 1, to bude již 19. sezóna v F1.

Räikkönen započal svou kariéru v roce 2001 ve stáji, která nesla v té době jméno Sauber, poté kouzlil v McLarenu, Ferrari a Lotusu.

41letý mistr světa z roku 2007 získal 21 vítězství a mezi současnými jezdci se tak pohybuje pouze za Lewisem Hamiltonem a Sebastianem Vettelem.

Dlouholetý rezervní jezdec stáje Ferrari Giovinazzi zahájil svou kariéru v F1, která činí 35 velkých cen s Alfou, v roce 2019, kdy zaujal místo Charlese Leclerca. Ještě předtím se ukázal jako záložní jezdec ve dvou závodech v roce 2017.

Na loňské Grand Prix Brazílie získal nejlepší páté místo v závodě.

Spekulovalo se, že Alfa Romeo připravuje půdu pro Micka Schumachera, který je pod křídly akademie Ferrari, ten je nyní spojován se stájí Haas.

Jsem velmi rád, že i další sezónu může tým nadále spolupracovat s Kimim a Antoniem,“ řekl šéf týmu Alfa Romeo Frederic Vasseur.

Kimi je řidič, který se nemusí nijak představovat: jeho talent je každému jasný již od roku 2001 a stále v něm vidím vášeň a motivaci pokaždé, když ho vidím v práci.

Věřím mu, že dodá 100 procent toho, co dokáže z auta vytáhnout, a je skutečným vůdcem pro lidi, kteří kolem něj pracují.

Antonio úspěšně dokončil loňskou sezónu, pokračuje tam, kde skončil. Zlepšoval se po celý rok 2020.

Od trati až po technické brífinky hrál Antonio pro náš tým zásadní roli a zasloužil si novou smlouvu na rok 2021. Jeho pracovní morálka, odhodlání k týmu a nakažlivé nadšení pro tento sport jsou pro Alfu Romeo Racing velkým přínosem.

Sdílejte na:
Zavřít