Albers: Pouze Hamilton se dokáže přiblížit Verstappenovi

Albers: Pouze Hamilton se dokáže přiblížit Verstappenovi

Bývalý nizozemský jezdec formule 1 Christijan Albers věří, že Lewis Hamilton je jediným jezdcem, který se v rámci celé sezóny dokáže vyrovnat Maxi Verstappenovi.

V roce 2021 se odehrál epický souboj generací, v němž mladý Max Verstappen bojoval s dominantním Lewisem Hamiltonem, který usiloval o rekordní osmý titul mistra světa. Verstappen z něj nakonec vyšel vítězně, což odstartovalo jeho vzestup k dominantnímu postavení. Nizozemec je nyní trojnásobným mistrem světa, zatímco Mercedes od té doby nedokázal Hamiltona přiblížit k titulu.

Během sezóny 2023 Verstappen převálcoval svého týmového kolegu z Red Bullu Sergia Péreze a získal rekordních 19 vítězství ve velkých cenách oproti Pérezovým dvěma. Díky takové dominanci se přirozeně více mluví o tom, který jezdec by mohl Verstappena vyzvat na souboj o titul, ale pro Christijana Alberse je jen jeden, a to Hamilton.

Albers ve svém sloupku v listu De Telegraaf napsal: „Jako nezávislý pozorovatel doufám, že Mercedes v roce 2024 přijde s lepším vozem. Protože pokud se podíváte čistě na kvality současných jezdců, myslím, že Lewis Hamilton je jediný, kdo se může Verstappenovi přiblížit. Mluvím hlavně o tom, že je schopen podávat konzistentní výkony a být stabilní v časech na kolo během závodu. Stejně jako Verstappen je Hamilton někdo, kdo dokáže skvěle hospodařit s pneumatikami. Vyhodnocovat určité situace, cítit gumu, v tomto ohledu jsou jediní.“

Když v Abú Zabí skončila sezóna 2023, Hamilton se tvářil frustrovaně, protože věděl, že už dvě sezóny nevyhrál a už se plně soustředil na rok 2024 v naději, že Mercedes do té doby najde odpovědi na to, jak se vrátit do boje o titul. Brit znovu potvrdil svou víru v Mercedes podpisem nové smlouvy platné do konce roku 2025.

Albers Hamiltonovu frustraci plně chápe: „Hamilton vypadal na konci sezóny dost frustrovaně. To si také dokážu představit. Jistě, bývaly roky, kdy porazil každého, ale teď je už dvě celé sezóny bez vítězství. To vás bude sžírat. Chce víc a víc, ale bojuje s tím, že Mercedes nejede rychleji. Na konci roku jste pak vyčerpaní a unavení. Už nějakou dobu neměl takový ten náboj chvilkového nadšení, který potřebujete.“

Sdílejte na:
Zavřít