Hamilton řekl, proč chce dál zůstávat v F1

Hamilton řekl, proč chce dál zůstávat v F1

Lewis Hamilton prozradil, že se chce vrátit na vítěznou pozici s Mercedesem, a to ho motivuje k tomu, aby ve formuli 1 zůstal. Brit má před sebou šanci vyhrát osmý titul mistra světa a pokořit tak další rekord ve světě motosportu.

Hamilton je statisticky nejúspěšnějším jezdcem v historii F1, protože získal sedm titulů mistra světa a rekordních 103 vítězství v závodech a 104 pole position. Kvůli problémům, s nimiž se Mercedes potýká v rámci současných předpisů pro monoposty s přízemním efektem, však Brit ukončil poslední dvě sezóny bez vítězství.

Přestože se spekulovalo o jeho budoucnosti až do začátku roku 2023, Hamilton podepsal s Mercedesem dvouletou smlouvu. Ta vyprchá ve stejný čas, kdy skončí současná pravidla F1. Hamilton podrobně popsal, že hlavním důvodem, proč se rozhodl podepsat novou smlouvu, bylo to, že chce znovu zažít úspěch se svým týmem. „Je to sen stát na nejvyšším stupni a vidět svůj tým,“ řekl, když byl dotázán na důvody svého setrvání v F1.

„Jednou z nejúžasnějších věcí je, když se můžete ohlédnout zpět, když za vámi stoupá vlajka národa a vidíte ten tým. Vzpomínám si na první vítězství, které jsem Mercedesem získal (Velká cena Maďarska 2013 – pozn. red.). Mám fotku z roku 2015 v Austrálii, kde jsme se (s týmem – pozn. red.) dole rozplakali, bylo úžasné být toho součástí,“ vzpomíná Hamilton.

„Síla toho momentu je obrovskou součástí toho zápalu. Vítězství na mistrovství světa je obrovskou součástí zápalu. Pokračování v práci, kterou s týmem děláme, a pokračování v rámci mise 44. Nevím, kam až to může zajít, snažím se to rozšířit, což znamená, že musím získat více peněz,“ dodává.

Po průlomovém vítězství na konci roku 2022 se Mercedes rozhodl zachovat víru ve svou aerodynamickou filozofii „zeropod“, kterou uplatňuje od začátku nejnovější éry. Zatímco se však v polovině loňského roku vrátil ke konvenčnějšímu řešení karoserie, týmu z Brackley stále překážel podvozek jeho W14.

Mercedes se ve svém voze pro rok 2024 snaží o obnovení bývalé slávy a Hamiltona nadchla vyhlídka, že pomůže týmu k návratu na výsluní. „Když jsem se v roce 2013 přestěhoval, bylo to vzrušující. Očekávali jsme, že to bude na začátku špatné, protože tým neměl moc úspěchů, takže to bylo jen syrové vzrušení. Byl jsem v týmu nový, s každým jsem se snažil dostat do kontaktu a budoval si vztahy. To byl jiný druh vzrušení. Teď už se známe léta a máme spolu skvělé vztahy. Takže si myslím, že je to zajímavé i zvenčí, podívat se na každého a na to, jak s tím časem nakládá.“

„Myslím, že lidé, kteří to sledují, si neváží toho, že jsou všichni tak dlouho mimo domov a rodinu, že přicházejí o speciální momenty s dětmi a podobně. Vidíte, jak lidem stoupá a klesá energie, a snažíte se vyplnit prázdná místa, když je máte, a to samé naopak. To je to, co tým dělá.“

Sdílejte na:
Zavřít