Daniel Ricciardo má šanci nahradit Péreze v sezóně 2024

Daniel Ricciardo má šanci nahradit Péreze v sezóně 2024

Bývalý pilot formule 1 Christijan Albers prohlásil, že je vysoká šance, že Sergia Péreze během následující sezóny nahradí Daniel Ricciardo, pokud se Mexičan nezlepší.

Jako týmový kolega Maxe Verstappena byl Sergio Pérez po většinu loňského roku pod drobnohledem. Poté, co vyhrál dva z prvních čtyř závodů sezóny, se zdálo, že Pérez bude moci vyzvat Nizozemce v boji o titul. Třiatřicetiletý jezdec však rychle odpadl, nedokázal vyhrát další závod a skončil s celkovými dvěma vítězstvími v závodě oproti Verstappenovým devatenácti.

Přestože získal v Poháru jezdců druhé místo, jeho bodový zisk byl méně než poloviční oproti Verstappenovi. Kvůli tomu někteří pochybovali, zda zůstane u Red Bullu i v roce 2024. Pérez si své místo nakonec udržel a nyní vstoupí do posledního roku své smlouvy.

Přesto se bývalý jezdec formule 1 Christijan Albers domnívá, že Daniel Ricciardo by mohl Péreze v průběhu sezóny nahradit, pokud by se hvězda Red Bullu nezlepšila.

Pro nizozemský deník De Telegraaf řekl: „Osobně si myslím, že je škoda, že Liam Lawson nemá místo. Jako náhrada za zraněného Daniela Ricciarda si během pěti závodních víkendů vedl velmi dobře. Myslím, že Lawson si zaslouží šanci, zejména v tréninkovém týmu, jako je AlphaTauri. I když by mě nepřekvapilo, kdyby se to během sezóny 2024 změnilo. Pokud bude Sergio Pérez v Red Bullu takto pokračovat, má velkou šanci, že ho nahradí Ricciardo, pokud bude podávat dobré výkony. A pak je cesta pro Lawsona stále volná. Péreze může těšit především to, že v roce 2022 podepsal dvouleté prodloužení smlouvy.“

Sdílejte na:
Zavřít