Zvěsti o novém kontraktu Leclerca. Na jak dlouho podepíše?

Zvěsti o novém kontraktu Leclerca. Na jak dlouho podepíše?

Charles Leclerc by měl podle zpráv uznávaných novinářů ze světa motorsportu podepsat velmi brzy nový kontrakt s Ferrari. Je dost možné, že je v Maranellu dokonce podepsáno. Monačanova smlouva s italskou stájí by mohla trvat až pět sezon.

Leclerc se ve formuli 1 objevil poprvé v roce 2016, když byl testovacím jezdcem pro Haas. Souběžně však opanoval sérii GP3 a o rok později vyhrál jako nováček titul ve formuli 2.

Místo ve formuli 1 dostal v sezoně 2018, kdy hájil barvy týmu Alfa Romeo. Tehdy si připsal své první body už ve čtvrtém závodě, když v Ázerbájdžánu dojel na šesté pozici. Stal se tak teprve druhým jezdcem z Monaka, který kdy ve formuli 1 bodoval. Leclerc zakončil ročník se třemi velmi dobrými výsledky po sobě. V Mexiku, Brazílii i Abú Zabí zapsal sedmá místa.

V roce 2019 nastoupil za stáj Scuderia Ferrari, s novým monopostem se Leclerc velmi rychle sžil a předváděl velmi slušné výkony. Desetkrát se v sezoně postavil na pódium, na nejvyšší stupínek vystoupal dvakrát, a to na Velké ceně Belgie a na domácím závodě v Monze.

Koncem roku Ferrari oznámilo nový pětiletý kontrakt s Leclercem. Jeho platnost tedy vyprší na konci sezony 2024. Už letos v červnu pětadvacetiletý Monačan prozradil, že debaty o novém kontraktu pomalu začínají.

Podle webu Sportune má však Leclerc už podepsáno. Mělo by se jednat o smlouvu na dalších pět let, které by měl strávit v červených barvách. Konkrétně je prý smlouva na dva roky s možností uplatnění opce až do roku 2029. Celkem by si měl během kompletních pěti let vydělat 160 milionů liber, což je přibližně 4,5 miliardy korun. Roční odměna by tedy byla 32 milionů liber, což dělá zhruba 900 milionů korun.

Pokud jsou zvěsti o nové smlouvě správné, tak by byl Leclerc pilotem, který má aktuálně ve formuli 1 nejdelší smlouvu. Momentálně je nejdéle podepsaný Max Verstappen, kterému smlouva s Red Bullem vyprší v roce 2028.

Situaci ohledně nového kontraktu řeší i druhý jezdec Ferrari. Carlos Sainz má smlouvu, podobně jako Leclerc, do konce sezony 2024.

Sdílejte na:
Zavřít