Charles Leclerc: Chci přivést Ferrari zpět na vrchol

Charles Leclerc: Chci přivést Ferrari zpět na vrchol

Příští rok uplyne pětiletá smlouva mezi Charlesem Leclercem a Ferrari. Monačan se během Velké ceny Belgie rozpovídal o vztahu k legendárnímu týmu, z jeho slov je patrné, že úprk ke konkurenci není na pořadu dne a prioritou je podepsat prodloužení kontaktu s Ferrari.

Loňský ročník začal Leclerc skvěle, po prvních závodech vedl Pohár jezdců a byl hlavním konkurentem Maxe Verstappena. Komplikace s monopostem i strategické chyby stačily Monačanovi nakonec na druhou pozici, o kterou bojoval do posledního závodu s Pérezem.

Letos se však Ferrari trápí a Leclerc nezažívá ani zdaleka tak povedenou sezonu. Na stupně vítězů se podíval čtyřikrát, když předvedl velmi dobrý sprintový víkend v Ázerbájdžánu a následovala pódiová umístění na Velké ceně Rakouska a Belgie. Sám Leclerc však cítí, že letos to prostě není ono. „Těžké je to pro všechny kromě Red Bullu. Ale je na nás, abychom odvedli lepší práci,“ zhodnotil Monačan.

„Budeme se na tyto poslední závody soustředit s vědomím, že auto nám nedovoluje dosáhnout výsledky z loňského roku. Musíme však maximálně využít potenciál vozu a nedělat drobné chyby se strategií, řízením provozu v kvalifikacích a podobné věci,“ vzkázal směrem k druhé polovině ročníku.

Vzhledem k letošní nezdarům se však ozývají hlasy, zda by neměl pětadvacetiletý rodák z Monaka dát přednost týmu, ve kterém by měl větší šance na titul mistra světa.

Sám Leclerc však během rozhovorů v Belgii odmítl jakékoliv spekulace o přestupu do jiného týmu. Naopak otevřeně promluvil o svém snu dosáhnout velkého úspěchu právě s Ferrari. Velmi si pochvaluje i vztah s šéfem týmu Frédéricem Vasseurem.

„Fredovi Vasseurovi plně důvěřuji. Přesně ví, kam chce směřovat a co je pro to schopný udělat. Hodně spolu diskutujeme, abychom dosáhli cílů. To mi dodává důvěru,“ přiblížil Leclerc.

Vítěz pěti závodů formule 1 je fanouškem Ferrari od dětství a v červeném monopostu žije svůj sen.

„Vždycky jsem byl jezdcem a člověkem, který se spíše řídí srdcem než rozumem. Miluji Ferrari. Mým kariérním cílem je stát se mistrem světa s tímto týmem. Chci přivést Ferrari zpět na vrchol,“ odmítl veškeré spekulace o možné výměně monopostů Leclerc.

Světem formule 1 už se šíří zprávy, že je Monačan velmi blízko podpisu nové smlouvy s Ferrari. S informací přišlo hned několik novinářů, kteří se děním ve formuli zabývají. Kontrakt by měl být na dva roky s tříletou opcí, ale na oficiální potvrzení si budeme muset ještě několik týdnů počkat.

Sdílejte na:
Zavřít