Známe datum odhalení vozu AlphaTauri pro rok 2021

Známe datum odhalení vozu AlphaTauri pro rok 2021

AlphaTauri se po Mclarenu, Alfě Romeo a Mercedesu stalo již čtvrtým týmem formule 1, který potvrdil datum uvedení svého nového vozu na sezonu 2021. Bude se jmenovat AT02.

Vůz AlphaTauri poháněná jednotkou Honda bude představena 19. února.

McLaren má být prvním týmem, který 15. února představí svůj vůz MCL35M a na konci téhož týdne se k němu připojí AlphaTauri.

Představení modelu Alfa Romeo C41 je naplánováno na 22. února, zatímco mistrovský tým Mercedesu stanovil pro svůj W12 datum 2. března. 

Juniorský tým Red Bull se pro rok 2020 přejmenoval na AlphaTauri, kývl tak na přejmenování se na oděvní společnost, která patří Red Bullu, a minulý rok v únoru představil nové barevné schéma.

Tým pokračoval v závodění ve středu pole a v Monze šokoval celé dějství formule 1, když Pierre Gasly dovezl svůj monopost na prvním místě.

Zaznamenali tak své teprve druhé vítězství za celou dobu své existence, kterým navázali na svůj první triumf na stejném místě před 12 lety. Historie týmu sahá až k původnímu Minardi z 80. let.

Tým AlphaTauri si v uplynulé sezoně Poháru konstruktérů vybojoval 7.místo.

Zachoval si Gaslyho pro rok 2021 a povýšil juniorského jezdce Júkiho Cunodu na místo Daniila Kvjata.

Cunoda v uplynulých dnech najížděl kilometry ve starším monopostu AlphaTauri z roku 2019 v Imole a Misanu, aby si na vozy specifikace F1 zvykl.

Předsezonní testování začne 12. března v Bahrajnu, ale očekává se, že AT02 se projede předem jako součást natáčecího dne.

Datumy představení týmů pro rok 2021

Tým Datum
McLaren 15. února
AlphaTauri 19. února
Alfa Romeo 22. února
Mercedes 2. března
Sdílejte na:
Zavřít