Zmáčený odpolední trénink patřil Vettelovi

Zmáčený odpolední trénink patřil Vettelovi

Zmáčený druhý trénink na GP Maďarska překvapivě ovládl Sebastian Vettel. Se svým ferrari dokázal o necelé tři desetiny sekundy porazit druhého Valtteriho Bottase a třetího Carlose Sainze.

Oproti prvnímu tréninku nás odpoledne přivítala mokrá trať a nižší teploty. Prvním jezdcem, který si mokré podmínky vyzkoušel, byl Pierre Gasly. Francouz v prvním tréninku neodjel kvůli technickým problémům ani jedno kolo.

Po 22 minutách zajel Sergio Pérez první čas odpoledního tréninku. Byl zhruba o 28 sekund pomalejší než Hamilton, který byl dopoledne nejrychlejší.

Pérez se s monopostem v měřených kolech hodně trápil, kontrolu nad ním ztratil v nájezdu do 8. zatáčky a musel si trať zkrátit přes štěrkový kačírek.

Po 30 minutách měli zajetý čas pouze tři jezdci. Za prvním Pérezem byli druhý Stroll a třetí Räikkönen. Fin dopoledne přepustil svůj vůz Robertu Kubicovi.

Důvodem, proč to jezdcům tak klouzalo, byla nízká teplota tratě. Pohybovala se jen těsně pod 20 stupni Celsia.

Esteban Ocon si vyzkoušel v polovině tréninku jízdu na přechodných pneumatikách. Měřený čas ale nezaznamenal. O chvíli později jej následoval týmový kolega Daniel Ricciardo.

Půl hodinu před koncem převzal vedení od růžových mercedesů Sebastian Vettel. Černé mercedesy zůstávaly i nadále ve své garáži. Valtteri Bottas vyjel až 28 minut před koncem odpoledního tréninku.

Mimo trať vyjel v osmé zatáčce stejně jako Sergio Pérez i Daniil Kvjat. Za překročení limitů trati v 13. zatáčce byl odstraněn čas Kimimu Räikkönenovi.

Bottas se ve svém prvním měřeném kole zařadil na druhé místo za Sebastiana Vettela, který na mokru konstantně zrychloval. Bottas ztratil na čtyřnásobného šampiona necelé 3 desetiny sekundy.

Trať začala pomalu usychat a jezdci si troufli vyjet 15 minut před koncem tréninku na přechodných pneumatikách.

Sebastian Vettel byl odpoledne ve formě. Nejdříve stanovil nejrychlejší čas na mokré specifikaci pneumatik a poté mířil pro nejrychlejší čas na přechodné směsi. Chyboval ale ve 13. zatáčce, kde byl příliš dlouhý a byl donucen vyjet mimo trať.

Až na konci tréninku vyjel na trať Max Verstappen. Oproti svým soupeřům nasadil pneumatiky do extrémního mokra a zařadil se na 7. příčku.

Nejrychlejším mužem tréninku byl Sebastian Vettel. Druhé místo obsadil Valtteri Bottas s černým šípem a třetí skončil Carlos Sainz.

Na čtvrtém a pátém místě skončily racing pointy Lance Strolla a Sergia Péreze. Pierre Gasly, který ke konci tréninku zajel k mechanikům kvůli problému na výfukovém potrubí, obsadil šestou příčku.

Do top 10 se dostali sedmý Verstappen, osmý Grosjean, devátý Räikkönen a desátý Leclerc. Lewis Hamilton nezajel, stejně jako řada dalších pilotů, ani jeden měřený čas.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Petr Čermák)
Sdílejte na:
Zavřít