Závod v Soči vyhrál Lewis Hamilton, Vettel odstoupil

Závod v Rusku vyhrál Lewis Hamilton, druhý skončil Valtteri Bottas a na třetím místě se umístil Charles Leclerc. Sebastian Vettel měl technický problém a odstoupil.

Počasí v Soči – teplota tratě 34°C a teplota vzduchu 22°C.

Možné strategie podle Pirelli.

Příprava týmů na start závodu.

Jezdcům Ferrari se povedl start, Sebastian Vettel se dokázal probojovat až na první místo.

Safety car byl aktivován! Romain Grosjean v bariéře. Daniel Ricciardo měl defekt pneumatiky.

Pořadí po prvním kole: Vettel, Leclerc, Hamilton, Sainz, Bottas a Norris.

Na konci třetího kola zajel safety car do boxů a závod byl restartován. Pořadí se nicméně nezměnilo, Sebastian Vettel si pohlídal restart.

V 6. kole dostal Charles Leclerc informaci, že ho Sebastian Vettel v dalším kole pustí do vedení. Němec požádal tým, ať počká ještě 2 kola.

Valtteri Bottas předjel Carlose Sainze s využitím systému DRS. Max Verstappen se posunul na sedmé místo.

Ferrari se několikrát pokoušelo přesvědčit Sebastiana Vettela, aby pustil svého týmového kolegu – nakonec se pořadí neměnilo.

Kimi Räikkönen dostal penalizaci v podobě průjezdu boxy za ulitý start.

Pořadí v 10. kole: Vettel, Leclerc, Hamilton, Bottas, Sainz, Norris.

Max Verstappen předjel Landa Norrise a byl šestý.

Pořadí po 15. kole: Vettel, Leclerc, Hamilton, Bottas, Sainz, Verstappen.

Souboj o osmé místo.

Druhý Charles Leclerc dostal povolení, aby na to začal tlačit.

První zastávka v boxech pro Nica Hülkenberga, nicméně zastávka se nepovedla. Max Verstappen se probojoval na páté místo.

Souboj bývalých týmových kolegů.

Lewis Hamilton ohlásil svému týmu, že Ferrari je rychlé.

Pořadí ve 20. kole: Vettel, Leclerc, Hamilton, Bottas, Verstappen, Sainz. Prozatím se čekalo, kdo z jezdců Ferrari nebo Mercedesu zajede do boxů jako první.

Tak v boxech byl první Charles Leclerc (konec 22. kola), který obul středně tvrdou sadu pneumatik. Vrátil se na čtvrté místo.

Pořadí ve 25. kole: Vettel, Hamilton, Bottas, Leclerc, Verstappen, Magnussen. Daniel Ricciardo skončil své působení v dnešním závodě.

Boj o osmé místo.

Sebastian Vettel zajel na konci 26. kola do boxů, obul středně středně tvrdé pneumatiky, vrátil se na čtvrté místo. Charles Leclerc se dostal před týmového kolegu.

Sebastian Vettel měl technický problém – odstavil svůj monopost před zatáčkou číslo 14 ve 28. kole.

Aktivován virtuální safety car. Oba jezdci Mercedesu v boxech, dostali nejměkčí pneumatiky. Lewis Hamilton se vrátil na první pozici a Valtteri Bottas byl druhý a třetí místo měl Charles Leclerc.

Po ukončení virtuálního safety caru havaroval George Russell. Byl aktivován safety car. V závodě skončil i Robert Kubica.

Pořadí ve 30. kole: Hamilton, Leclerc, Bottas, Verstappen, Sainz, Magnussen. Charles Leclerc opět v boxech, nasadil nejměkčí sadu pneumatik, vrátil se na třetí místo.

Na konci 32. kola zajel do boxů safety car. Lewis Hamilton si pohlídal restart závodu.

Valtteri Bottas odolával tlaku Charlese Leclerca. Pořadí ve 35. kole: Hamilton, Bottas, Leclerc, Verstappen, Sainz a Magnussen.

Když dva bojují, třetí se směje.

Pořadí ve 40. kole: Hamilton, Bottas, Leclerc, Verstappen, Sainz a Magnussen.

Leclerc vyvíjel tlak na Bottase, nicméně finský pilot dělal výbornou práci pro Hamiltona.

Alexander Albon se posunul na šestou pozici.

Pořadí ve 45. kole: Hamilton, Bottas, Leclerc, Verstappen, Sainz a Albon.

Kevin Magnussen dostal pětisekundovou penalizaci.

Pořadí v 50. kole: Hamilton, Bottas, Leclerc, Verstappen, Albon, Sainz.

Vítězem VC Ruska se stal Lewis Hamilton, druhý skončil Valtteri Bottas a třetí byl Charles Leclerc. Stříbrným šípům pomohl safety car, který vyjel na trať po odstoupení Sebastiana Vettela. Nejrychlejší kolo závodu zajel Lewis Hamilton.

Na čtvrtém a pátém místě se umístili jezdci Red Bullu. Na sedmé pozici skončil Carlos Sainz. Sedmou pozici vybojoval Sergio Pérez. Osmý byl Lando Norris. První desítku uzavřeli Kevin Magnussen a Nico Hülkenberg.