Záruba s Knollem ovládli Lausitzring, Waszek a Zsigo slaví

Záruba s Knollem ovládli Lausitzring, Waszek a Zsigo slaví

Závodní víkend ESET Cupu na německém Lausitzringu dnešním dnem započal. Kromě kvalifikací čekal závodníky kategorie Endurance závod, ve kterém své vítězství odváží posádka týmu Mičánek Motorsport.

Čtvrtý vytrvalostní závod letošní sezóny se koná na německém okruhu Lausitzring. V ESET Cupu si posádka Jakub Knoll a Josef Záruba, jedoucí s vozem Lamborghini Super Trofeo za tým Mičánek Motorsport, dojela pro celkové vítězství.

Páteční vytrvalostní závod odstartovala z pole position posádka Gregor Zsigo a Dennis Waszek, jedoucí s vozem BMW M6 GT3 za tým Racing Trevor, za nimiž startoval jejich hlavní konkurent v kategorii GT3 Antal Zsigo s novější verzí BMW M4 GT3. V počátečních fázích závodu se povedlo druhému startujícímu autu předjet Gregora Zsiga a ujmout se vedení nejen v kategorii, ale také v celkovém pořadí.

Poměrně poklidný závod po několika minutách narušil safety car, který strávil na trati sice pouze pár minut, do konce závodu po restartu zbývalo 30 minut, přičemž závodníci ještě nezastavovali v boxech, kde kromě základní údržby vozu je potřeba vystřídat jezdce posádky jednotlivých vozů.

Právě tyto zastávky v boxech zamíchaly celkovým pořadím a na čelo závodu se dostala posádka Knoll-Záruba. Antal Zsigo dlouho bránil svou pozici před dotírajícím Dennisem Waszekem, ale obě BMW týmu Racing Trevor si nakonec po velmi zdařilém souboji pozice prohodila a Waszek se začal Zárubovi výrazně přibližovat.

Lídr kategorie GTC si svou pozici udržel a Waszeka nechal za sebou do odmávnutí závodu šachovnicovou vlajkou. Knoll a Záruba zvítězili v kategorii GTC, zatímco Gregor Zsigo a Dennis Waszek slavili v kategorii GT3, přičemž Antal Zsigo skončil v GT3 druhý.

Tým Carling Racing s Viktorem Mrázem a Adamem Koutem na voze KTM GTX slavil po 60 minutách vítězství v kategorii GTX, ač to nebyl jednoduchý závod, protože ve stejné kategorii se o své místo ucházel druhý vůz KTM týmu Orlen Janík Motorsport. Václav Janík tvrdě tlačil až do konce na Mráze, ale v cíli vítězství oslavovali právě Mráz s Koutem.

Sdílejte na:
Zavřít