Zachránil Lando Norris kariéru Sergia Péreze?

Zachránil Lando Norris kariéru Sergia Péreze?

Ještě před začátkem nové sezóny McLaren oznámil, že Lando Norris podepsal novou smlouvu a u papájového týmu ještě několik let zůstane. Zvýšil tak šance pro Sergia Péreze, aby si udržel své místo v Red Bullu?

O Landa Norrise je na trhu s jezdci velký zájem, ovšem britský závodník zůstává věrný svému týmu, ke kterému se připojil v roce 2017 jako testovací a simulační pilot.

I rakouská stáj Red Bull několikrát projevila o Norrise zájem.  S dalším prodloužením smlouvy je jasné, že současní mistři světa mladého Brita do svého týmu nezískají.

Lando Norris stále čeká na svou první výhru a i celý McLaren by rád bojoval o ty nejvyšší příčky. Loňská sezóna bylo pro tým z Wokingu křest ohněm. Z chvostu startovního pole se dokázali zvednout a bojovat o pódiová umístění. Ani nelehké situace neodradily Landa Norrise od loajality k týmu a jeho nová smlouva by měla platit minimálně do konce roku 2026. S novým kontraktem se tak ukončily spekulace o jeho možném odchodu.

Tím, že Norris nehodlá několik následujících let opustit McLaren, se bezpochyby zvedly šance pro Sergia Péreze, aby si udržel své místo v Red Bullu i po konci následující sezóny. Mexičanova sedačka byla žhavým tématem i v loňském roce, jelikož jeho výkony nebyly takové, jak si Red Bull představoval a hovořilo se i o tom, zda ho někdo v průběhu sezóny nenahradí. Mexičan bude pro rakouskou stáj závodit i letos, ovšem jeho smlouva vyprší na konci roku.

Šéfa týmu Red Bullu, Christiana Hornera, čeká na konci roku těžká volba, zda si Péreze ponechat nebo někým nahradit. Tím, že si jedna z jejich nejlepších možností právě zařídila nové angažmá, mohly by se šance na udržení místa pro Sergia Péreze zvýšit. Ovšem rozhodne se hlavně na trati, zda bude Mexičan schopný držet krok s Maxem Verstappen a zda bude podávat konzistentnější výkony, než jak tomu bylo v loňské sezóně.

Nezapomínejme ale, že jeho místo může stále ohrozit i Daniel Ricciardo, který se vrátil zpět nejen do formule 1, ale i do své bývalé rodiny Red Bull. V letošním roce také na australského pilota čeká celá sezóna v „béčkovém“ týmu, tedy v nově pojmenovaném Visa Cash App RB.

Sdílejte na:
Zavřít