Lando Norris prodloužil smlouvu s McLarenem

Lando Norris prodloužil smlouvu s McLarenem

Lando Norris podepsal nový kontrakt s týmem, ve kterém bude brzy začínat již šestou sezónu ve formuli 1. Rodák z Bristolu bude jezdcem britské stáje minimálně do roku 2027.

Během uplynulých sezón se stal z dravého mladíka jezdec číslo jedna ve stáji McLaren. Po jeho boku se v průběhu pěti let vystřídali Carlos Sainz, Daniel Ricciardo a Oscar Piastri. S dvaadvacetiletým Australanem utvoří dvojici minimálně v následujících třech letech. Norris totiž podepsal prodloužení svého kontraktu, tým neuvedl přesný počet let, jen zmínil, že se jedná o víceletou smlouvu.

„Rozhovory probíhaly už nějakou dobu. Hlavně proto, že jsem se snažil rozhodnout, co se svou budoucností, rozhodnout se, kam je pro mě nejlepší jít. Během posledního roku probíhaly neustálé diskuse a čím více času ubíhalo, tím konkrétněji jsme se domlouvali a tím více jsem byl přesvědčen, že zůstanu tady v McLarenu,“ přiznal britský jezdec po podpisu smlouvy.

V paddocku se šeptalo, že by Norris mohl změnit tým. Nakonec se však rozhodl zůstat tam, kde se cítí jako doma. „Jsem si jistý, že někteří lidé chtěli, abych šel jinam a zkusil něco jiného, ale o tom to není, jde o to, kde si myslím, že je to nejlepší pro mě a celý tým. Jsem šťastný, a dokud jsem šťastný já, doufám, že jsou šťastní i moji fanoušci a příznivci,“ popsal Norris.

Čtyřiadvacetiletý britský jezdec ve formuli 1 odjel už 104 Velkých cen, dokonce už má na kontě historické rekordy, které nechce držet snad žádný jezdec. V průběhu pěti let posbíral 633 bodů, což je nejvíce bodů pro jezdce bez výhry ve formuli 1, na čele žebříčku je i v počtu pódií vez výhry, kterých má Norris 13.

Ve svůj tým však věří a doufá, že brzy bude bojovat nejen o výhry, ale především o titul mistra světa. „Upřímně řečeno, byl to velmi snadný a jednoduchý proces. Chtěl jsem tu zůstat, protože s tímto týmem chci vyhrávat závody, zároveň chci s ním vyhrávat šampionáty.“

McLaren má dvě výrazné osobnosti, které se starají o chod celého týmu. CEO Zak Brown i šéf týmu Andrea Stella udělali za poslední měsíce velké pokroky, díky kterým přesvědčili Landa Norrise podepsat nový kontrakt nejméně do roku 2027.

„Zak a Andrea sehráli obrovskou roli. Dali mi víru, že na to máme, že můžeme provést změny, abychom měli jistotu, že máme na to vyhrávat závody a šampionáty. Sehráli v tom velmi velkou roli, ale je to zásluha každého z nás. Vždycky se chci ujistit, že mám kolem sebe dobrý tým. Od mých inženýrů a mechaniků až po všechny tady v továrně, všichni byli pro mě při tak velkém rozhodnutí klíčoví, protože to je velké rozhodnutí. Už nějakou dobu jsme měli všechno nalinkované a všechno připravené, takže to nakonec bylo docela jednoduché.“

O svou první výhru na okruhu bude Lando Norris bojovat již 2. března v Bahrajnu, kde odstartuje nová sezóna. Ještě před úvodním závodem však čekají všechny týmy testy a představení nových monopostů.

Sdílejte na:
Zavřít