Za krizi týmu mohu já, sype si popel na hlavu Williamsová

Za krizi týmu mohu já, sype si popel na hlavu Williamsová

Od té doby, co Claire Williamsová převzala post šéfa týmu, šla forma tradiční stáje strmě dolů. Nyní přiznává, že udělala při restrukturalizaci chybu.

Dcera legendárního Sira Franka Williamse, zakladatele týmu, převzala v roce 2013 žezlo. První dva roky se stáji z Grove pod jejím vedením dařilo, když skončila v roce 2014 a 2015 v Poháru konstruktérů na třetím místě. Jenže posléze došlo k restrukturalizaci týmu za účelem posunout se ještě výše. Ovšem interní změna týmu spíše ublížila, než pomohla. Poslední dvě sezóny tým paběrkuje na konci startovního roštu. Letos krize došla až do takového extrému, že nestihly část předsezónních testů a doposud nemají dostatek náhradních dílů. Navrátilec Robert Kubica uvedl, že auto je absolutně nemožné řídit.

„Chtěli jsme si udržet dobré výsledky, nebo je dokonce vylepšit, proto jsme trochu změnili vnitřní strukturu, což se při ohlédnutí se zpět ukázalo jako chyba. Bylo to mé rozhodnutí a proto i má chyba,“ bere dvaačtyřicetiletá Britka zodpovědnost za katastrofální formu na sebe.

Uvědomuje si, že dostat se zpět na přední příčky bude běh na dlouhou trať, přesto se nevzdává a doufá, že se Williams z krize dostane. „Ale věřte mi, nestrkáme hlavy do písku. Víme, kde jsme a co musíme udělat, abychom se dostali zase dopředu. Bude to však dlouhý proces.“

K lepší formě by mohl také pomoci návrat Patricka Heada, který byl přijat na pozici poradce týmu.

„Vrátil se, aby podporoval spolupracovníky v této náročné fázi,“ vysvětluje comeback 72letého Brita Williamsová, jejíž slova přinesl německý portál speedweek.com. „Má spoustu zkušeností a rovněž dobrý charakter, díky němuž mu lidé naslouchají. Jeho rady jsou velmi cenné.“

Pod Headovým vedením sklízel Williams úspěchy. Mezi lety 1980 – 1997 získal v Poháru konstruktérů devět titulů a sedmkrát dovedl jednoho ze svých pilotů k jezdeckému titulu.

Sdílejte na:
Zavřít