Wolff vysvětlil, proč týmy F1 chtějí úspěch Aston Martinu

Wolff vysvětlil, proč týmy F1 chtějí úspěch Aston Martinu

Šéf Mercedesu Toto Wolff prohlásil, že za rychlým pokrokem Aston Martinu není žádná magie, protože úspěch britské stáje přičítá vynikajícímu inženýrství v kombinaci se zavedením rozpočtového stropu na vývoj.

Aston Martin se povedl vynikající vstup do letošní sezóny, kdy po třech závodech je britský tým druhý v poháru konstruktérů a Fernando Alonso dokončil každý závod na pódiovém umístění. A nyní Toto Wolff pochválil Aston Martin se slovy, že odvádí lepší práci než všichni ostatní během rozpočtového stropu a přesně tohle týmy chtěly.

„To je to (úspěch Aston Martinu – pozn. red.), co jsme chtěli, abychom měli udržitelnější budoucnost. S deseti týmy, které jsou schopny soutěžit a s největšími výhodami ohledně aerodynamických omezení pro ty, kteří jsou vzadu. To vše mělo vytvořit velmi konkurenceschopné prostředí.“

„Tam, kde jsme dnes (konkurenceschopnost Mercedesu – pozn. red.), prostě musíme uznat, že jeden tým odvedl lepší práci než všichni ostatní,“ uvedl dále Toto Wolff.

Šéf Mercedesu vyvrátil zvěsti o tom, že by vzestup Aston Martinu mohlo urychlit cokoliv jiného než tvrdá práce a vynikající inženýrství.

„Je to Aston Martin, kdo musí být pochválen, protože udělal velký skok vpřed, a to jen díky dobré práci. Neexistuje žádná magie nebo něco takového, co by ho záhadně zrychlilo. Je to prostě vynikající inženýrství ve všech oblastech,“ dodal Toto Wolff na adresu britského týmu.

Sdílejte na:
Zavřít