Wolff se poprvé vyjádřil ke kolizi Hamiltona s Russellem

Wolff se poprvé vyjádřil ke kolizi Hamiltona s Russellem

Toto Wolff se poprvé vyjádřil ke kolizi Lewise Hamiltona a George Russella ve Velké ceně Kataru a pochválil dvojici za jejich reakce. Kdy Hamiltonův monopost skončil v prvním kole a Russell dojel na čtvrtém místě.

K incidentu došlo v první zatáčce prvního kola v Lusailu, tak, že se Lewis Hamilton pokusil objet zvenku George Russella a Maxe Verstappena, který startoval z pole position. Sedminásobný mistr světa byl ve výhodě, protože měl nazuté měkké pneumatiky ve srovnání se středně tvrdými pneumatikami obou soupeřů. Hamiltonův vůz však pravou zadní pneumatikou zavadil o Russellovu levou přední pneumatiku, čímž se rodák ze Stevenage vyřadil ze závodu, zatímco jeho týmový kolega se probojoval na čtvrté místo.

Wolff vynechal závod v Kataru na příkaz lékaře poté, co mu byl nařízen odpočinek po operaci kolena před Velkou cenou Japonska, kterou rovněž vynechal, což znamená, že se k havárii veřejně vyjádřil až nyní.

Wolffova reakce na havárii v Kataru

„Poslední závod v Kataru byl případem toho, co mohlo být,“ vysvětlil rakouský rodák.

„Jako tým nikdy nechcete, aby se vaše vozy srazily. Bylo frustrující takto ztratit spoustu bodů, zejména proto, že tempo vozu bylo silné. Bylo však povzbudivé vidět, jak jezdci a tým reagovali. Lewis i George vědí, že tým je na prvním místě, a nehodlají to nikdy ohrozit. Jsem si jistý, že z tohoto okamžiku všichni vyrosteme. Nyní se soustředíme na Austin a na to, abychom ze všech nadcházejících víkendů vytěžili maximum.“

Při pohledu na závodní víkend v Texasu si šéf Mercedesu pochvaloval okruh Circuit of the Americas, kde se tým chystá provést zásadní vylepšení vozu W14.

„Na okruhu Circuit of the Americas je vždy skvělé závodit, panuje zde fantastická atmosféra a město vítá F1 s otevřenou náručí. COTA je jednou z nejnáročnějších moderních tratí a pro jezdce představuje skutečný zážitek. Přivezeme upravenou podlahu, což je poslední významná novinka, kterou letos na trať dovezeme. Doufejme, že přinese malý zisk, ale co je důležitější, je další milník v nastavení naší vývojové cesty pro W15.“

Sdílejte na:
Zavřít