Wolff přiznal, že až moc mluvil o mladíkovi Antonellim

Wolff přiznal, že až moc mluvil o mladíkovi Antonellim

Šéf Mercedesu Toto Wolff má pocit, že možná příliš mluvil o juniorské hvězdě Stříbrných šípů. Andrea Kimi Antonelli teprve začal jezdit v F2 a už je spojován se sedačkou u Mercedesu.

Lewis Hamilton na trhu s jezdci způsobil nevídaný rozruch, když ohlásil, že pro rok 2025 zamíří do Ferrari. Brit sice loni podepsal se Stříbrnými šípy novou smlouvu, která mu garantovala setrvání v týmu až do konce příští sezóny, ale měl v ní i opci o předčasném ukončení a tu se Lewis Hamilton rozhodl využít.

Vzhledem k tomu, že Andrea Kimi Antonelli, který v současné době absolvuje teprve svoji první sezónu ve formuli 2 a po působivém začátku své kariéry v nižších formulových sériích vynechal formuli 3, je zjevně v hledáčku Tota Wolffa. Šéf Mercedesu připouští, že jeho úvahy o budoucích kandidátech mohly ovlivnit jednání o délce smlouvy Lewise Hamiltona.

„Řekl jsem, že se na to musíme dívat také dlouhodobě na jezdeckou sestavu, ne na rok, ale za tři, pět nebo deset let, a s touto perspektivou jsem chtěl mít možnosti otevřené i se všemi důsledky, které by to potenciálně mohlo přinést. Ale máme takovou úctu k Lewisovi a Mercedesu a k tomu, jak dobře jsme si vedli, že na to nic nemůže vrhnout stín. Chceme skončit na vrcholu a do této sezóny dáme všechno,“ vysvětlil Toto Wolff.

„Asi jsem se provinil tím, že jsem o Kimim (Antonellim – pozn. red.) příliš mluvil, protože je mu teprve sedmnáct, přeskočil F3, chystá se do F2. Potřebuje se učit, potřebuje být více, řekněme, ve stínu, aby se mohl rozvíjet, pochopit, co má dělat a zda bude ve formuli 1, pokud vše půjde podle plánu, ale nevím, jestli to bude příští rok, nebo jestli to bude u nás, nebo u někoho jiného.“

Zpráva o přestupu sedminásobného mistra světa zaskočila skoro všechny, a proto Rakušan s nástupcem Lewise Hamiltona nehodlá pospíchat.

„No, rozhodnutí Lewise odejít do Ferrari bylo docela rychlé, takže já chci udělat pravý opak – chci počkat, jak se bude vyvíjet sezóna, jak se bude vyvíjet trh s jezdci, a pak se rozhodnout později v průběhu roku,“ dodal Toto Wolff.

Andrea Kimi Antonelli je mezitím po úvodních dvou závodních víkendech F2 v průběžném pořadí na 12. místě, když dosud získal pro tým Prema Racing 12 bodů.

Sdílejte na:
Zavřít