Wolff motivuje tým, aby dohnal Red Bull před rokem 2026

Wolff motivuje tým, aby dohnal Red Bull před rokem 2026

Tým Tota Wolffa bude čelit v příští sezóně velké výzvě, dohnat a předstihnout dominantní Red Bull. Šéf Mercedesu se chce ujistit, aby se to povedlo již v roce 2024, a netrvalo to až do změny pravidel v roce 2026.

Toto Wolff urgoval Mercedes, aby netrvalo dohnat Red Bull až do roku 2026, kdy se ve formuli 1 budou měnit pravidla. V uplynulé sezóně se povedlo rudým býkům obhájit 21 vítězství z celkových 22 závodů, což jim na konci šampionátu zajistilo 860 bodů. Na druhou stranu Mercedes nezvítězil ani jednou a Stříbrné šípy, získaly 409 bodů, které jim zajistilo v Poháru konstruktérů druhou pozici.

Mercedes patří mezi skupinu týmů, společně s Ferrari, McLarenem, a s Aston Martinem, které doufají, že se jim povede snížit náskok Red Bullu. Wolff chce zajistit, aby díky tomu nebyly sezóny 2024 a 2025 na odpis. Pro RacingNews365 vyjádřil svůj názor ohledně dominance Red Bullu, a jestli by bylo pro formuli 1 dobré, kdyby se situace z letošní sezóny opakovala. „Čísla, které vidíme, jsou dobrá. Na sociálních sítích rosteme, vidíme, že jsou lístky na závody vyprodané , ale ve skutečnosti všechno záleží na podívané. Pokud nebude dostatečně dobrá, fanoušci nás budou sledovat méně.”

„Vždy říkám, že mám rád upřímnost toho, že podívaná vždy odráží sport, který je meritokratický (vítězí ten nejsilnější, nejschopnější – pozn. red.). Kdokoli odvádí tu nejlepší práci vítězí, a pokud dělá mnohem lepší práci, tak vyhraje (21 – pozn.red.) závodů, a vy to nemůžete zastavit. My, Ferrari, a všechny ostatní týmy, musíme odvést lepší práci, abychom mohli Red Bullu konkurovat. Pokud nedokážeme nic změnit, tak budou lidé říkat, že vědí výsledek před závodem. Povedlo se nám to s Lewisem několik let zpátky, ale musíme odvést lepší práci. Nechci čekat až do roku 2026.” 

Sdílejte na:
Zavřít