Wolff kritizuje chování Haasu vůči Schumacherovi

Wolff kritizuje chování Haasu vůči Schumacherovi

Zejména ke konci byl vztah Haasu a Micka Schumachera velmi toxický. Šéf týmu Günther Steiner tvrdil, že budou uvažovat o prodloužení spolupráce, pokud se výkony mladého Němce zlepší. Ačkoliv se Schumacher vzchopil, tak smlouva byla ukončena. Nakonec našel útočiště u Mercedesu, kde plní roli rezervního jezdce. Toto Wolff nyní tvrdě kritizuje Steinera a spol., že se k Mickovi nezachovali dobře.

Schumacher na začátku loňské sezony kupil jednu chybu za druhou, což stálo tým nejen body, nýbrž také velké množství peněz, protože několikrát auto téměř sešrotoval. Navíc mu nepomáhal ani fakt, že Kevin Magnussen jej zajížděl do země, i přes to, že se vrátil do formule 1 bez jakékoliv přípravy.

Přestože se v Haasu tvářili, že mu dají ještě šanci, tak opak byl pravdou a smlouvu už neprodloužili. Namísto toho angažovali zkušeného Nica Hülkenberga. S budoucností Schumachera v královně motorsportu to už vypadalo bledě, jelikož sedačky už byly obsazené. O jeho služby ale projevil zájem Mercedes, který jej nabral jako rezervního jezdce.

Šéf stáje osminásobných mistrů světa Toto Wolff je přesvědčený, že by se Schumacherem Haas nejednal takovým způsobem, kdyby byl přítomný jeho otec Michael. „Mohu říci jen to, že jeho rodiče neudělali při výchově nic špatně. A já tvrdím, že kdyby Michael doprovázel svého syna v oněch dvou letech u Haasu, Steiner by si netroufl s Mickem takto zacházet!“

Sdílejte na:
Zavřít