Wolff chce vidět tvrdší závodění

Wolff chce vidět tvrdší závodění

Šéf Mercedesu Toto Wolff chce diskutovat s akcionáři Formule 1, aby díky pravidlům pro rok 2021 bylo umožněno tvrdší závodění.

Wolffův jezdec Lewis Hamilton vyhrál kontroverzní Velkou cenu Kanady, jelikož Sebastian Vettel dostal na cestě za vítězstvím penalizaci za nebezpečný návrat na trať.

Wolff se po závodě zastal stevardů, kteří pracovali na VC Kanady. Vysvětlil, že se pouze řídili podle současných pravidel, ale věří, že by se mohly změnit.

„Penalizace byla udělena podle toho, co říkají pravidla,“ řekl. „Stevardi se tak zachovali podle pravidel.

Pokud se vám nelíbí pravidla, jelikož máte radši tvrdší závodění, řadím se mezi vás. Stevardi budou dělat jiná rozhodnutí, jen když budou jiná pravidla.

Podívejme se na pravidla a zjistěme, co můžeme udělat pro to, abychom od roku 2021 umožnili tvrdší závodění. Poté budou jiná rozhodnutí.“

 

Tvůrci pravidel Formule 1 se v současné době zabývají debatou o zásadní revizi plánované na rok 2021, která zahrnuje sportovní, technické, finanční a regulační změny.

Wolff věří, že to představuje příležitost k tomu, aby pravidla upravující činnost jezdců na trati byla také přizpůsobena.

„Opravdu bych se chtěl zapojit do diskuse se všemi akcionáři, FIA, týmy, aby bylo možné v roce 2021 tvrději závodit, až do té míry, kterou může FIA přijmout za bezpečnostní standard.

„Jsem pro tvrdé závodění. Mělo by se to odrazit i v pravidlech, poté by stevardi činili jiná rozhodnutí.

Vettelova penalizace vedla ke kritice od bývalých i současných tváří paddocku, nechyběla ani kritika od bývalých mistrů světa.

Penalizace se stala kritikou a příkladem toho, že současní jezdci mezi sebou nemohou na trati bojovat, jelikož Velké ceny zapadly do legislativy

 

Sám Vettel řekl, že současné závodění není tím, které ho přimělo stát se pilotem Formule 1.

Wolff řekl: „Myslím, že piloti jsou gladiátoři v high-tech strojích a my je chceme vidět na trati bojovat.

Ale není lehké najít kompromis mezi tvrdým závoděním a demoličním derby.

To je otázka bezpečnosti: ‚Jak tvrdě mohou jezdit?“

Sdílejte na:
Zavřít