Williams představil zbarvení pro monopost FW44

Williams představil zbarvení pro monopost FW44

Šestý tým, který odhalil zbarvení pro sezónu 2022, je Williams. Vůz ponese označení FW44 a bude s ním jezdit Nicholas Latifi a Alexander Albon. Zbarvení je ovlivněno novým sponzorem Duracell.

V necelém dvouminutovém videu Williams ukázal nové zbarvení pro monopost FW44.

Nový design má kontrastní kosočtverec s červenými a modrými záblesky, který ztělesňuje tuto vzrušující novou éru značky Williams a zároveň zachovává klasického týmového ducha.

„Během své historie ikonického týmu formule 1 prokázal Williams Racing velkou sílu a propracovanost,“ řekl generální ředitel a šéf týmu Jost Capito.

„Nové zbarvení vozu 2022 dokonale vystihuje tyto vlastnosti, které zaměstnanci, jezdci a fanoušci opakovaně prokazovali. S přechodem do nové éry našeho sportu zdůrazňuje FW44 přechod do budoucnosti a zároveň potvrzuje nadčasové vlastnosti, které nás dělají tím, kým jsme.“

„V minulé sezóně jsme byli nadšeni a hrdí na to, že jsme jako tým dosáhli tak výrazného pokroku a kromě pódia jsme dosáhli i řady zasloužených bodovaných výsledků. Do budoucna chceme na tento úspěch navázat a FW44 tyto ambice dokonale ztělesňuje, abychom se vrátili do předních pozich. Těším se, že budu svědkem tohoto pokroku s Nicholasem a Alexem za volantem,“ dodal Jost Capito.

„Jsem fanouškem nového zbarvení. Zachování modré barvy bylo důležité, protože je synonymem pro Williams, ale je to vzor, který jsme dosud neviděli a fluorescenční červená barva bude na trati vynikat, což se mi opravdu líbí. Je to nový svěží vzhled, který zahajuje novou éru F1,“ prohlásil Nicholas Latifi.

Nováček v týmu Alexander Albon řekl: „Zbarvení FW44 je čisté a jednoduché. Líbí se mi, že jsme zvolili více modré barvy s dynamickým diamantovým povrchem a trochou červené – vypadá to opravdu dobře a těším se, až to uvidím na trati.“

Sdílejte na:
Zavřít