Williams poprvé ukázal reálný vůz pro rok 2023

Williams poprvé ukázal reálný vůz pro rok 2023

Williams divákům nabídl první pohled na skutečný monopost FW45. Na svých sociálních sítích ukázal jeho vzhled před pondělním filmovacím dnem na trati v Silvestone.

Britský tým se sídlem v Grove minulý týden představil lakování svého vozu pro sezónu 2023, ale vzhled svého skutečného monopostu se všemi jeho aerodynamickými detaily se rozhodl nechat v tajnosti o něco déle.

Williams vstupuje do následujícího roku s cílem odpoutat se ze zadních pozic šampionátu, jelikož se v několika posledních letech potýkal s velmi slabou formou. Okraje podlahy vozu mají několik řezů a došlo také k úpravě bočnic.

Vůz však pravděpodobně dozná většího množství změn během předsezónního testování a prvního závodního víkendu. FW45 dostali možnost v pondělí vyzkoušet jak Alexander Albon, tak Logan Sargeant, jeho piloti pro nadcházející sezónu.

Albon podepsal víceletou smlouvu s Williamsem poté, co se loni vrátil na startovní rošt po roční pauze, kterou strávil coby rezervní jezdec Red Bullu.

Thajsko-britský jezdec bude mít za úkol vést zpětnou vazbu jezdců, zatímco nováček Sargeant bude během roku sbírat své první zkušenosti v královně motorsportu. Nahrazuje v týmu Nicholase Latifiho, který se po nepřesvědčivých výkonech musel s týmem po třech letech rozloučit.

Albon se před novou kampaní vyjádřil pozitivně a věří, že tým je nyní v lepší pozici ve srovnání s tím, když končil sezónu 2022.

Další velkou změnou, ke které v týmu došlo před startem letošního ročníku, je příchod Jamese Vowlese z Mercedesu, který se chopil role šéfa týmu. Brit byl jednou z hlavních postav dominantního období Mercedesu během turbohybridní éry, nicméně se rozhodl pro novou výzvu v podobě tápajícího Williamsu.

Své nové role se však nemůže chopit dříve než 20. února, tedy těsně před zahájením předsezónních testů v Bahrajnu.

Sdílejte na:
Zavřít