Williams představil vzhled monopostu pro sezónu 2023

Williams představil vzhled monopostu pro sezónu 2023

Williams Racing představil zbarvení monopostu pro sezónu 2023. Britské tradiční závodní stáji se v posledních letech nedaří, a tak doufá, že se i s novým vzhledem jejich vozu dokáže odrazit ode dna šampionátu formule 1.

Williamsu se v sezóně 2021 povedlo po třech letech vyhnout se poslední příčce, skončil osmý, nicméně minulý rok se na chvost startovního pole opět vrátil.

Zatímco loňský monopost FW44 se jen sporadicky zapojil do bojů ve středu pole a po většinu času se pohyboval na jeho konci. Pro letošní rok se tým rozhodl změnit své zaměření.

Vlastníci Dorilton Capital řádně oddělili společnost od generálního ředitelem a šéfa týmu Josta Capita a technického ředitele „FX“ Demaisona. Jako nového šéfa týmu přijali přijali Jamese Vowlese, který měl na starost strategické oddělení v Mercedesu. Ten se své nové role ujme 20. února.

Williams navázal nové partnerství s Gulf Oil, jehož loga vynikají na zbarvení, které oproti loňské sezóně doznalo jen drobných změn. Do šampionátu v roce 2023 vstoupí Williams s jezdeckou dvojicí v podobě Alexandra Albona a Logana Sergeanta.

Albon se s Williamsem dohodl na víceleté smlouvě poté, co se na startovní rošt vrátil loni po roce, který strávil jako rezervní jezdec Red Bullu. Nováček Logan Sargeant, který skončil čtvrtý v loňském šampionátu formule 2, bude prvním americkým jezdcem formule 1 od krátkého působení Alexandra Rossiho v roce 2015.

Nový vůz Williamsu FW45 bude představen v rámci shakedownu  na trati v Silverstone 13. února.

„Jsem opravdu nadšený, že mohu s týmem začít další rok. Auto vypadá skvěle a vyjede na trať v Silverstone. Tým loni a přes zimu opravdu tvrdě pracoval na řešení některých klíčových oblastí na našem vozu a dal si práci, abychom se pokusili maximalizovat to, co z vozu bude možné dostat v roce 2023, takže se těším na to, co FW45 dokáže.“

Sargeant dodal: „Jsem opravdu nadšený, že sezóna opět začne po tom, co mi přišlo jako dlouhá zima! Jsem opravdu motivovaný a vložili jsme do toho hodně tvrdé práce.“

„Vůz vypadá úžasně a odráží obrovské úsilí, které tým vynaložil mimo sezónu, takže se těším, až začnu v Silverstone předtím, než vyrazíme do Bahrajnu.“

Sdílejte na:
Zavřít