Williams doufá, že se Albonovo šasi opraví do VC Číny

Williams doufá, že se Albonovo šasi opraví do VC Číny

Šasi Williamsu, se kterým Alexander Albon havaroval v prvním kole Velké ceny Japonska, se vrací do továrny ve Velké Británii k opravě. Williams se stále potýká s problémem chybějícího náhradního podvozku, který tým přiveze nejdříve až na VC Miami.

Podvozek utrpěl poškození pravé přední části, když Albon po kontaktu s vozem Daniela Ricciarda prorazil bariéru z pneumatik.

Tým, který bude až do VC Miami bez náhradního šasi, nadále věří, že se jej podaří úspěšně opravit a odeslat do Šanghaje na Velkou cenu Číny.

Byla to třetí vážná nehoda, kterou tým utrpěl během dvou víkendů. V Austrálii Albon havaroval v prvním měřeném tréninku a musel převzít monopost týmového kolegy Logana Sargeanta, který musel závod sledovat z garáže. V Suzuce byl naopak Sargeant ten, kdo měl nehodu v prvním tréninku, a přestože jeho podvozek přežil bez úhony, došlo k dalším nákladným poškozením, včetně prasklé převodovky, do které musí tým investovat další výrobní prostředky.

Šéf týmu James Vowles v pátek na Suzuce přiznal, že tým bude v Číně stále bez náhradní šasi.

„Třetí šasi se vyrobí až na VC Miami, což je daleko,“ řekl. „Pokud jde o podvozek, kdybyste na něj dali všechny své zdroje, všechno, co byste v rámci organizace mohli mít, stejně výroba trvá 8-10 týdnu. Je jasné, že celá organizace nepracuje jen na tom, abychom měli třetí podvozek. Zároveň pracujeme na náhradních dílech a aktualizacích, snažíme se dosáhnout pokroků.“

„V našem konkrétním případě je jasné, že jsme nikdy neměli v úmyslu být tady v Japonsku bez náhradního podvozku, záměr byl mít tři šasi hned na začátku sezóny. Je to důsledek přetížení v rámci systému a složitosti tohoto vozu. Co se týče jeho složitosti, je to obrovské téma. Podvozek je tvořen z tisíce a tisíce dílů, které se snažíte dát dohromady tak, aby spolu tvořili jeden celek, který bude tak i fungovat.“

Albon přiznal, že o možných důsledcích nehody v Suzuce přemýšlel už v jejím průběhu, a řekl, že to bylo přesně to, co jako tým nepotřebovali.

Proti Ricciardovi ani Albonovi nebylo vedeno žádné další vyšetřování. Stewardi označili tuto kolizi z prvního kola za závodní incident.

Sdílejte na:
Zavřít