Výroba sedačky pro Ricciarda v AlphaTauri vyvolává fámy

Výroba sedačky pro Ricciarda v AlphaTauri vyvolává fámy

Daniel Ricciardo nedávno navštívil továrnu AlphaTauri v Itálii, kde absolvoval výrobu sedačky. Kvůli této návštěvě se začalo mluvit o tom, že by mohl nahradit letošního nováčka, Nycka de Vriese. Ten údajně dostal ultimátum.

V rámci dohody se stájí Red Bull je pro letošní rok Daniel Ricciardo na některých závodech rezervním jezdcem, a tuto roli bude plnit i pro tým AlphaTauri, dceřiný tým Red Bullu. Proto bylo potřeba vytvořit mu pro monopost sedačku. Australan má poprvé za volant monopostu RB19 zasednout po Velké ceně v Silverstonu, kde bude testovat pneumatiky. Red Bull ale tvrdí, že Daniel Ricciardo znovu v simulátoru našel svou nejlepší formu, a byl by proto AlphaTauri jasným uchazečem, pokud by se italská stáj rozhodla udělat výměnu jezdců.

Nováček Nyck de Vries má za sebou těžký začátek sezóny. Dosud nezískal ani bod a jeho nejlepším výsledkem bylo čtrnácté místo v Bahrajnu a Saúdské Arábii. V Austrálii a Baku havaroval, v Miami ihned po začátku závodu najel do monopostu Landa Norrise a skončil osmnáctý. Tým prozatím v de Vriese věří, a šéf týmu Franz Tost během Velké ceny Ázerbájdžán prohlásil, že je normální od nováčků očekávat pár incidentů. „Jak vždy říkám, je tu proces učení a období havárií, protože pokud řidiči nenabourají, neznají limity. Musíte jim to dopřát, jinak to nebude fungovat. Nebyl žádný řidič, který by nehavaroval. Vzpomínám si, jak často Sebastian [Vettel – pozn. red.] v prvních závodech přijížděl v prvním kole bez nosu auta. Je to součást hry.“ řekl k tomu Franz Tost.

Nyck De Vries by tedy neměl být pod bezprostředním tlakem, ale některé zdroje naznačují, že nejvyšší vedení týmu a poradce Red Bullu, Helmut Marko, chtějí vidět nějaké známky pokroku do Velké ceny Španělska. Během následující tří závodních víkendů v řadě bude lepší příležitost posoudit de Vriesův potenciál. Jak si povede v Imole, Monaku a Barceloně bude klíčové v rozhodování ohledně jeho budoucnosti. Sám nizozemský pilot řekl, že se těší na své šance během závodního víkendu v Imole, protože tým by měl přinést úpravy auta, které zlepší výkonnost. „Těšíme se, že přineseme velké novinky. Takže ano, docela se na ten víkend těšíme, uvidíme, jestli se nám podaří udělat nějaký krok dopředu. A je to samozřejmě normální víkend, což pomáhá,“ řekl k tomu Nyck de Vries.

Sdílejte na:
Zavřít