Vettel prozradil, kdo byli jeho největší soupeři v F1

Vettel prozradil, kdo byli jeho největší soupeři v F1

Německý pilot, před svým odchodem z královny motosportu na konci letošní sezóny, zavzpomínal na svoji šestnáctiletou kariéru, během níž získal 4 mistrovské tituly a vyhrál 53 závodů.

Sebastian Vettel prožíval nejúspěšnější část své kariéry u Red Bullu, se kterým v letech 2010-2013 získal 4 tituly v řadě a po většinu doby byl jeho hlavním soupeřem Fernando Alonso s Ferrari. O těsnosti těchto soubojů svědčí rozdíly v konečném pořadí v poháru jezdců v sezónách 2010 a 2012, kdy Němec triumfoval před Španělem v prvním případě o čtyři body, ve druhém případě o pouhé tři body.

V následujícím působení u Ferrari, kde vystřídal v roce 2015 právě zmíněného Fernanda Alonsa, se Sebastian Vettel snažil zastavit dominanci Mercedesu a Lewise Hamiltona v hybridní éře.

Když byl čtyřnásobný mistr světa dotázán, kdo byl jeho nejtěžší soupeř, kterému čelil ve formuli 1, odpověděl: „Lewis Hamilton, zejména v době, když jsem byl ve Ferrari. Lewis byl vždycky nahoře. Předtím to byl asi Fernando Alonso, když byl ve Ferrari.“

Ironií osudu je, že právě Fernando Alonso ho nahradí pro budoucí sezónu v britské stáji Aston Martin.

„Fernando nepotřebuje žádné rady. Nejsem si jistý, jestli nějaké rady přijímá, ale on je stejně nepotřebuje. Je ve formuli 1 tak dlouho a zažil toho tolik – bude v pohodě,“ dodává dále Sebastian Vettel.

„Stále miluji tento sport. Stále miluji závodění. Rozhodnutí o ukončení bylo těžké, ale nějakou dobu jsem o tom už přemýšlel. Vím, jak velké nasazení tento sport vyžaduje, a cítím, že je vhodný čas věnovat se jiným věcem.“

„Letos jsme se chtěli oproti loňsku výrazně zlepšit. Selhali jsme. V současné době jsme tam, kde jsme loni skončili.“

„Neukazuji prstem a neříkám, že jsme odvedli špatnou práci. Jen jsem realistický. Měli jsme velké naděje, ale nepodařilo se nám to,“ dodal na konec rozhovoru Sebastian Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít