Vettel pojede na Nürburgringu v Red Bullu z roku 2011

Vettel pojede na Nürburgringu v Red Bullu z roku 2011

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel letos znovu usedne za volant vozu RB7, se kterým vyhrál mistrovský titul v roce 2011. S vozem se znovu shledá na festivalu Red Bull Nürburgring.

Sebastian Vettel, který ukončil kariéru ve formuli 1 na konci sezóny 2022, se znovu setká se svým vozem RB7, konkrétně s výstavní verzí, která používá syntetická paliva. RB7 byl vůz, se kterým si Sebastian Vettel dojel pro druhý ze čtyř po sobě jdoucích šampionátů, které s Red Bullem vyhrál mezi lety 2010 až 2013.  Zúčastní se akce Red Bull Nürburgring, která se bude konat 9. září. Akce se časově shoduje i s vytrvalostními závody 12h Nürburgring.

Spolu s ním se akce zúčastní také třetí pilot Red Bullu, Daniel Ricciardo. Tyto předvádějící jízdy budou poprvé po více než deseti letech, co se po Zeleném pekle projedou vozy formule 1.

Německý pilot se ale do kokpitu formule 1 podívá ještě dříve, a to na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, kde využije příležitosti projet se ve dvou klasických vozech ze své sbírky. Zde se ukáže ve Williamsu Nigela Mansella z roku 1992 a v McLarenu Ayrtona Senny z roku 1993, s oba vozy poháněnými syntetickými palivy.

Sdílejte na:
Zavřít