Vettel je s chválou opatrný

Vettel je s chválou opatrný

Sebastian Vettel si v kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie zajistil pole position a i přes jeho velkou radost je s chválou opatrný. Nerad by totiž zopakoval vystoupení z Bahrajnu.

Pilot ve službách rakouské stáje Red Bull si v dnešní kvalifikaci vyjel již druhou po sobě jdoucí pole position. Ačkoli to i v prvním závodě vypadalo, že německý závodník bude jasným vítězem první Velké ceny letošního šampionátu, nakonec jej o zisk prvního vítězství a pětadvaceti bodů do Poháru jezdců připravila technická závada. Sebastian Vettel by toto vystoupení jen nerad chtěl zopakovat i na australském Melbourne.

Před dvěma týdny se Němec musel spokojit se čtvrtou příčkou v cíli Velké ceny Bahrajnu, protože jej o vítězství připravila svíčka jeho vozu. Během druhé části závodu se před něj dostal Fernando Alonso, Felipe Massa a po několika kolech i Lewis Hamilton.

Myslím si, že hlavním cílem do nadcházejícího závodu bude jej dokončit,“ přiznal německý pilot stáje Red Bull po kvalifikačních jízdách, který v loňském roce odstoupil z Velké ceny Austrálie po havárii s Robertem Kubicou. Nyní již máme předběžnou představu o tom, jak bude zítřejší závod probíhat. Bude to rozhodně těžší než v předchozích letech, vozy budou po okraj zaplněné palivem a bude mnohem těžší jej udržet v té nejlepší stopě.“

Sebastiana Vettela doprovodí do první řady jeho stájový kolega, Australan Mark Webber. Je to rozhodně skvělý výsledek pro nás oba. Je to jakýsi druh pomsty, protože právě Mark loni zvítězil v mé domácí Velké ceně Německa,“ dodal Němec s úsměvem.

Sdílejte na:
Zavřít