Vettel: F1 nepotřebuje přidávat další městské okruhy

Vettel: F1 nepotřebuje přidávat další městské okruhy

Pilot Ferrari tvrdí, že F1 nepotřebuje městské okruhy jako VC Londýna. Raději by zůstal u Silverstonu, než-li zkoušel „něco přemrštěného“.

Silverstone bude pokračovat jako dějiště Velké ceny Velké Británie nejméně do roku 2024. Pořadatelé totiž účast podniku stvrdili prodloužením smlouvy. Skončily tak také diskuze o možném přesunu britské GP do ulic Londýna.

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel ke skutečnosti, že Silverstone zůstane v kalendáři velkých cen, řekl: „Jsem rád, že to Silverstone udělal. Myslím, že to je skvělé místo. Není zde nouze o dobrou show a fanoušky.

Je to jeden z nejlepších závodů, co v kalendáři máme. Nemyslím si, že je třeba závodit ve městech, protože tam nebude více lidí než tady. Silverstone je skvělý. Co si pamatuji,
tak návštěvnost je více než 100 000 fanoušků každý víkend.“

Silverstone pořádal první GP v roce 1950 a stal se jedním z největších podniků. Velká cena Velké Británie zatím v kalendáři Mistrovství světa Formule 1 nikdy nechyběla.

Vettel dodal: „(Silverstone) je kolébkou motorsportu. Jsem docela dost šťastný, že zůstal a nezkouší se něco přemrštěného. Je to skvělá trať, každý jezdec ji miluje.

Fanoušci sem jezdí každý rok ve velkých počtech. Doufám, že (Silverstone) podepsali dobrý kontrakt a z Liberty Media toho hodně vyždímou.“

Sdílejte na:
Zavřít