Vettel diskvalifikován z GP Maďarska

Vettel diskvalifikován z GP Maďarska

Německý závodník mohl odjet z Hungaroringu s dalším skvělým výsledkem, doplatil však na chybu týmu. V cíli závodu totiž neměl dostatečné množství paliva ve své formuli a byl diskvalifikován.

Sebastian Vettel odjel fantastický závod. Po mele v prvním kole, kdy Valtteri Bottas vyřadil ze hry Sergia Péreze a Lance Stroll druhý red bull Maxe Verstappena, se dostal na třetí pozici. Posléze profitoval ze strategického zaváhání Mercedesu. Při restartu totiž Lewis Hamilton jako jediný zůstal na trati, zatímco ostatní zajeli do boxů pro slicky. Nicméně Brit navštívil své mechaniky po prvním kole a propadl se až na poslední místo. V tu chvíli patřila rodákovi z Heppenheimu už druhá příčka. Němec držel solidní tempo až do konce závodu. V čestném kole musel svůj aston martin odstavit. Nicméně ani to nepomohlo. Ve voze nebyl dostatečné množství paliva, za což byl diskvalifikován.

V AMR21 zbylo pouze 0,3 litrů paliva místo jednoho litru, což je v rozporu z článek 6.2.2 technických pravidel. „Po závodě nebylo  možno odebrat litr paliva z auta č. 5. Týmu bylo poskytnuto několik příležitostí, aby se pokusil odebrat požadované množství vzorku z palivové nádrže. Podařilo se ale odebrat pouze 0.3 litru. Během slyšení za přítomnosti technického delegáta FIA a technického komisaře FIA ředitel týmu Aston Martin prohlásil, že v nádrži musí být 1,44 litru, ale nejsou schopni je vyčerpat.“

Dále se v oficiálním prohlášení píše, že sice byl veškerý postup dodržen, přesto ale nebylo možné odebrat 1 litr paliva. Proto „se komisaři rozhodli o uplatnění standardního trestu za technické přestupky“.

Sdílejte na:
Zavřít