Vettel byl letos podle odborníků nejlepší

Vettel byl letos podle odborníků nejlepší

Na počátku tohoto týdne uspořádal web ESPN anketu o nejlepšího pilota letošního ročníku Formule 1. Mezi dotázanými bylo i několik bývalých závodníků, většina z nich dala hlas Němci.

Německý závodník Sebastian Vettel v letošním ročníku Formule 1 desetkrát startoval z pole position, pětkrát v této sezóně ve Velké ceně zvítězil. Web ESPN uspořádal anketu, ve které se ptal redaktorů, odborníků, i bývalých závodníků na nejlepšího pilota letošní sezóny.

Pilot stáje Red Bull si tohoto skromného ocenění velmi cenil, takže po zveřejnění výsledků neskrýval své nadšení. „Děkuji za tuto cenu, jsem nesmírně vděčný. V letošním ročníku jsem zažil několik momentů, na které nikdy nezapomenu, ovšem bylo zde i několik velmi těžkých pasáží. Jsem hrdý na celý náš tým, protože naše výsledky jsou opravdu skvělé.“

„Máme před sebou velmi těžký úkol, budeme v příštím roce obhajovat oba mistrovské tituly, bude to velmi těžká práce, nicméně závěrem bych chtěl hlavně popřát všem lidem pěkné prožití vánočních svátků, šťastný Nový rok a uvidíme se v příští sezóně,“ dodal s úsměvem na tváři mladičký Němec.

Mezi hlasující v této anketě patřilo hned několik zvučných jmen, například Moss, Stewart, Sir Frank Williams, Gerard Lopez, Tonio Liuzzi a většina členů redaktorského týmu britského webového serveru. Nehlasovalo se jen o nejlepší piloty, odměněn byl kupříkladu také Kamui Kobayashi, jež získal cenu pro nejlepšího nováčka.

Pořadí v anketě o nejlepšího závodníka bylo následující: 1.) Sebastian Vettel, 2.) Fernando Alonso, 3.) Robert Kubica, 4.) Lewis Hamilton, 5.) Mark Webber a 6.) Nico Rosberg. Největším překvapením asi může být vysoké postavení polského závodníka Roberta Kubici, podle serveru byl ale tento jezdec pasován na černého koně a s  touto rolí se popasoval jak nejlépe mohl.

Sdílejte na:
Zavřít