Verstappen podle Ecclestona Red Bull neopustí

Verstappen podle Ecclestona Red Bull neopustí

Bývalý šéf formule 1 Bernie Ecclestone se vyjádřil ke spekulacím ohledně budoucnosti Maxe Verstappena. Podle něj je Nizozemec příliš inteligentní na to, aby rakouský tým opustil.

Max Verstappen získal v Red Bullu již tři tituly mistra světa. Přesto se spekuluje o jeho odchodu ze stáje. Důvodů je hned několik, přetrvávající zákulisní problémy ohledně šéfa týmu Christiana Hornera, obavy z nových regulí pro pohonné jednotky, končící spolupráce týmu s Hondou a vývoj prvního vlastního motoru. Olej do ohně pak přililo rozhodnutí Adriana Neweyho, technického ředitele a konstruktéra, tým opustit. Na začátku roku 2025 se tak po devatenáctileté spolupráci, šesti titulech v poháru konstruktérů a sedmi titulech mistra světa rozdělí jejich cesty.  

Přesto si Bernie Ecclestone myslí, že Max Verstappen tým neopustí: „Na to je příliš inteligentní. Co by tím získal? Kam by šel?Bývalý šéf formule 1 v rozhovoru s Racingnews365 také zmínil skvělý přístup a zázemí, které mu Red Bull poskytuje. Bylo by hloupé, aby odešel. Není jiný tým, kam by mohl jít, kde by se mu dostalo stejného zacházení a servisu jako v Red Bullu.”  

V posledních týdnech je Verstappenovo jméno spojováno s Mercedesem. Šéf Stříbrných šípů, Toto Wolff, nestihl Nizozemce podepsat před jeho příchodem do rodiny Red Bullu a mohl by se pokusit vytáhnout všechny trumfy, aby si tuto příležitost znovu nenechal ujít. Dle několika zpráv byla Maxu Verstappenovi nabídnuta lukrativní nabídka, aby nahradil Lewise Hamiltona, který od příští sezóny oblékne barvy Ferrari.  

Zatímco v příští sezóně by mohl mít Red Bull nad Mercedesem navrch, v sezóně následující by se pořadí kvůli novým regulím pro pohonné jednotky mohlo rapidně změnit. Mercedes má za sebou historii vývoje konkurenceschopných motorů, zmínit můžeme například rok 2014, kdy zahájil éru hybridních pohonných jednotek, která trvala do sezóny 2021. Přestup k Mercedesu by tak Verstappenovi zajistil únikovou cestu v případě, pokud by se vývoj motoru, který si Red Bull vyvíjí pro sezónu 2026 sám, zpozdil.  

Ecclestone také uznává, že by změna týmu ukázala, že hvězdou je Verstappen sám, ne jeho vůz. Jediná věc je, že to můžete udělat podle svého úsudku spíš než do toho být tlačen, proto, že byste si říkali, pr by měl Mercedes získat tak velkou výhodu? Ty peníze by dali. Red Bull ty peníze dává. On (Verstappen – pozn. redakce) Red Bullu zná, ví přesně, co dělají a co nedělají. Šel by a říkal by si, že by mohl dokázat, že nejde o to, co teď lidé říkají, že to není v něm, ale jde o auto, které je fantastické. Takže možná by chtěl jít někam jinam, aby dokázal, že to má v sobě, a nejde o auto. To je další stránka věci. Ale kam by mohl jít? Hádám, že Mercedes je nakonec jasnou volbou.”  

Sdílejte na:
Zavřít