Verstappen je pro Mercedes možnost, ale ne jistota

Verstappen je pro Mercedes možnost, ale ne jistota

Šéf Mercedesu ve formuli 1 Toto Wolff trvá na tom, že nebude spěchat s rozhodnutím o jezdci pro příští rok, protože se stále častěji spekuluje o tom, že by v jeho hledáčku mohl být Max Verstappen.

Po šokujícím rozhodnutí Lewise Hamiltona přestoupit do Ferrari hledá Mercedes náhradu, která by se od roku 2025 přidala po bok George Russella. K dispozici je celá řada jezdců, od juniora Mercedesu Andrey Kimiho Antonelliho až po zkušenější jezdce, jako jsou Carlos Sainz, Alexander Albon nebo Fernando Alonso.

Nicméně pokračující zmatky v Red Bullu v souvislosti s vyšetřováním obvinění vznesených proti šéfovi týmu Christianu Hornerovi podpořily názory, že by se Mercedes mohl ucházet o Maxe Verstappena. Verstappen by mohl přestoupit z důvodu jeho neshod s vedením Red Bullu – Nizozemcův otec Jos Verstappen totiž vyzval Hornera k odchodu – nebo by mohl aktivovat výstupní klauzule ve své smlouvě, pokud by přišel nový šéf týmu.

Šéf Mercedesu Toto Wolff byl po Velké ceně Bahrajnu vyfotografován, jak diskutuje s Verstappenem starším, a předpokládá se, že spolu během víkendu povečeřeli. Vzhledem k tomu, že Hornerovo vyšetřování ještě zdaleka není u konce, je si Wolff vědom toho, co z toho může získat.

Verstappenovo rozhodnutí zůstává otevřené a může se stát, že se situace v Red Bullu uklidní a nebude mít důvod uvažovat o možnostech jinde. Wolff si je také dobře vědom toho, že Mercedes je oslaben tím, že v současnosti není zdaleka tak konkurenceschopný jako Red Bull. Na otázku, zda existuje šance, že by Verstappen mohl v roce 2025 jezdit za Mercedes, Wolff odpověděl: „Myslím, že jezdec si vždy vybere nejrychlejší vůz. O tom to v podstatě je. V tuto chvíli je Red Bull nejrychlejším vozem, takže to bude samozřejmě (Verstappenova – pozn. red.) priorita.“

Vyčkávání Wolffa na to, kdo bude druhým jezdcem Mercedesu, je rozumné také z důvodu, že Antonelli zažívá těžký začátek sezóny v F2. Na otázku serveru Motorsport.com, jak těžké je nyní hodnotit Antonelliho, když jeho tým Prema teď prožívá těžké období, Wolff odpověděl: „Tým, který vyhrál šampionát, je sedmnáctý a osmnáctý v F2, to vůbec není místo, kde by měl být. Myslím, že ho (Antonelliho – pozn. red.) můžete porovnávat s týmovým kolegou, Oliver Bearman je špičkový jezdec. Ale myslím, že jak jsem vždycky říkal, jsem skoro vinen tím, že příliš mluvím. Uvidíme, jak dopadnou další závody. Na rozhodnutí o řidičích nespěchám. Lewis na mě spěchá. Takže tentokrát se budu držet zpátky a vyhodnotím možnosti na trhu.“

Sdílejte na:
Zavřít