Vasseur se vyjádřil ohledně Bearmanovy budoucnosti

Vasseur se vyjádřil ohledně Bearmanovy budoucnosti

Šéf týmu Ferrari Frédéric Vasseur pochválil Olivera Bearmana za výkon v Saúdské Arábii. Otázka Bearmana ve Ferrari podle něho ale zatím není aktuální. Mladý závodník by se měl nyní soustředit na formuli 2 a plánované tréninky s Haasem.

Během Velké ceny Saúdské Arábie Oliver Bearman úspěšně nahradil Carlose Sainze a dokonce zvládl dojet i na body. Všichni od mladého Brita očekávají, že je budoucností Ferrari. Frédéric Vasseur ale prohlásil, že by se měl zatím soustředit spíše na šampionát formule 2 a naplno využít příležitosti projet se během volného tréninku v Haasu.

Ferrari totiž nemá v nejbližší době volnou sedačku, kam by mohli osmnáctiletého mladíka posadit. Smlouva Charlese Leclerca byla prodloužena o několik let a k týmu z Maranella se má připojit nejméně do roku 2025 Lewis Hamilton.

Bearmanem mohou nahradit někde někoho jiného. Nabízí se právě Haas, ačkoliv šéf týmu Ajao Komacu zdůraznil, že je momentálně s Kevinem Magnussenem a Nicem Hülkenbergem velmi spokojený.

Na otázku, zda by Bearman mohl po svém výkonu v Džiddě následovat Hamiltonovy kroky do Ferrari, odpověděl Frédéric Vasseur: „Nezačínejte mi tady o tom, co bude po Lewisovi Hamiltonovi, Lewis ještě není ani v týmu.“

„Ale je to určitě dobré znamení pro Ollieho (Olivera Bearmana – pozn. red.), je to důležitý milník. V Melbourne a v Imole bude zpátky v F2, a to pro něj bude nejdůležitější výzvou. Brzy si vyzkouší první volný trénink v Haasu, a to bude důležité i pro nás, aby získal zkušenosti a najel kilometry v autě. Ale zajisté s tímhle v Džiddě už má v kapse nějaký výsledek.“

Bearman by se měl letos do volného tréninku podívat s Haasem několikrát. To je pro Vasseura důležité, protože se mladý závodník musí stále učit a ukázat výsledky. „Musíte se dívat na Džiddu jako jeden krok, ne finální cíl,“ zdůraznil francouzský šéf.

Oliver Bearman měl také v Džiddě štěstí, neboť zrovna ten víkend byl jediným rezervním jezdcem Ferrari, který byl přítomný. Možností by totiž byli Antonio Giovinazzi nebo Robert Švarcman, ti měli však jiné povinosti v WEC či na simulátoru.

Rozhodl jsem se přes zimu, protože mi přišlo hloupé ptát se Antonia, aby s námi jezdil 22 nebo 24 závodů, když k tomu jezdil ještě LMH,“ odpověděl Vasseur na otázku ohledně rezervních jezdců a kalendáře. „A LMH je pro nás docela důležité – je to velká výzva – a já se nechci ptát Antonia nebo Švarcmana, aby s námi cestovali a byli na F1 týden po Kataru a mezi závody. Proto jsem se rozhodl, že když je tu s námi Ollie, bude rezervním jezdcem, a když ne, bude na simulátoru.“

Sdílejte na:
Zavřít