Vasseur: Náskok Verstappena na Ferrari je otázkou desetin

Vasseur: Náskok Verstappena na Ferrari je otázkou desetin

Šéf týmu Ferrari Frédéric Vasseur věří, že náskok, který musí stáj dohnat, aby mohla ve formuli 1 konkurovat Maxi Verstappenovi z Red Bullu, je nyní otázkou desetin.

Charles Leclerc se opět ukázal jako Verstappenův nejbližší soupeř během kvalifikace na okruhu v Džiddě, když zajel čas se stejnou ztrátou tří desetin jako před týdnem. Značný problém s brzdami však při závodě v Bahrajnu zabránil Leclercovi předvést svůj plný potenciál a skončil tak čtvrtý za svým týmovým kolegou Carlosem Sainzem. Přestože si Leclerc zajistil místo v první řadě na startu, nebyl spokojen s vyvážením svého vozu SF-24 na nových gumách a absolvoval dvě zahřívací kola.

Vzhledem k tomu, že Monačan vyjádřil podobné obavy jako minulý víkend, šéf Ferrari Frédéric Vasseur připustil, že na sobě stáj musí začít více pracovat, aby měla šanci vyzvat Maxe Verstappena.

Vasseur pro Sky F1 řekl: „Na začátku tréninku jsme jeli dobře a poslední jízda byla také dobrá. V Džiddě je to vždycky těžké, protože nevíte, jestli musíte jet přípravné kolo nebo jestli jsou opotřebené pneumatiky lepší než nové. Ale myslím, že Charles Leclerc na konci našel správnou rovnováhu a tempo bylo dobré. Možná Max (Verstappen – pozn. red.) odvedl lepší práci, určitě byl o dvě nebo tři desetiny rychlejší a my musíme udělat vše proto, abychom s ním dokázali bojovat.“

Drobný náskok Red Bullu v průběhu jednoho kola v Bahrajnu se proměnil v drtivou převahu v závodní úpravě, díky níž Verstappen triumfoval s 22sekundovým náskokem na Sergia Péreze. Vasseur však opakuje, že tým z Maranella snížil ztrátu oproti stavu před 12 měsíci na polovinu, a nabádá tým, aby se i nadále snažil o postupné zisky.

„Max se zdá být i tentokrát velmi rychlý. Když se podíváme na simulaci závodu, kterou předvedl, byl velmi rychlý, ale my od něj nejsme příliš daleko. Je to otázka desetin. Samozřejmě, že během 60 kol se z toho stane hodně, ale je to otázka desetin. Musíme být schopni udělat ty malé kroky vpřed, které jsme udělali v loňském roce. Loni jsme začali se sekundovou ztrátou, ale pak jsme se zlepšili a v některých situacích jsme Red Bullu i konkurovali. Letos startujeme v lepší pozici a budeme muset zachovat stejný přístup, abychom se zlepšili i v malých detailech. Musíme pokračovat v tlaku, pak uvidíme, jaký bude výsledek.“

Vasseur si také vyhradil čas na pochvalu pro Olivera Bearmana, který tento víkend nastoupí ve svém debutu ve formuli 1 s Ferrari poté, co Carlos Sainz podstoupil operaci spojenou se zánětem slepého střeva. Osmnáctiletému Britovi chybělo 0,036 sekundy k tomu, aby porazil krajana Lewise Hamiltona v boji o postup do první desítky jezdců v kvalifikaci, přestože absolvoval jednu tréninkovou hodinu ve voze.

„Byl to skvělý trénink. Od začátku to byl skvělý den,“ řekl na adresu Bearmana. „Musíme si uvědomit, že jsem mu volal, bylo 14:00. Jednalo se o více než velmi pozdní telefonát. Musel rychle naskočit do auta a okruh v Džiddě, jak víte, není nejjednodušší. Ale celkově to byl velmi dobrý den. Musel se naučit, jak zvládnout zastávku v boxech a start. A tak jsme pro to dnes ráno udělali všechno.“

„Tempo tam bylo, i když to nebyla snadná kvalifikace s červenou vlajkou, ale do Q3 se nedostal pro pár setin. Výsledek je vždycky cíl, ale věděli jsme, že to bude těžké. Opravdu s ním chci mít čistý víkend, a to bude naše meta i při samotné velké ceně, dokončit závod a udělat vše pořádně,“ dodal Frédéric Vasseur.

Sdílejte na:
Zavřít