Vasseur je přesvědčen, že Ferrari může dohnat Red Bull

Vasseur je přesvědčen, že Ferrari může dohnat Red Bull

Šéf italského týmu z Maranella Frédéric Vasseur vyjádřil přesvědčení, že Ferrari dokáže dohnat Red Bull v průběhu letošní roku. Red Bull má velmi dominantní vstup do sezóny, kdy vyhrál stylem 1-2 v Bahrajnu, tak i v Saúdské Arábii.

Červení býci mají výrazně vyšší závodní tempo než soupeři a prozatím to vypadá, že se jim nikdo nemůže rovnat. Naopak Ferrari prozatím nedokáže podle svých slov odemknout plný potenciál monopostu SF-23 a v Džiddě piloti Ferrari dojeli na šestém, respektive sedmém místě.

Šestý Carlos Sainz zaostal za vítězem závodu Sergiem Pérezem o více než půl minutu, Charles Leclerc dokonce o více než 40 sekund.

Přestože odstup na Red Bull byl značný, šéf Ferrari Frédéric Vasseur na otázku, zda je možné Red Bull dohnat, odpověděl: „Myslím, že ano. Musíme pokračovat ve vývoji.“

„Myslím, že není správný přístup přemýšlet o ztrátě, přemýšlet o tom, zda budeme schopni ztrátu snížit a tak dále. Musíme se soustředit sami na sebe, víme, kdy jsme slabí, a to musíme zlepšit. Uvidíme, jak na tom budeme, až uděláme dobrý krok vpřed. Ale myslím, že když začnete přemýšlet o tom, jaký by mohl být budoucí potenciál a s jakým vývojem, tak jste ztracen.“

„Víme, že se musíme zlepšit, ale myslím, že je to DNA našeho sportu. Není to dáno jen DNA současné situace. Víme, že musíme pokračovat a budeme v tom pokračovat, a buďte si jisti, že od zítřejšího rána budu v kanceláři a budu tlačit jako o život,“ dodal šéf Ferrari.

Ferrari je aktuálně v poháru konstruktérů na čtvrtém místě a na vedoucí Red Bull ztrácí 61 bodů.

Sdílejte na:
Zavřít