V prvním tréninku byl nejrychlejší Valtteri Bottas

V prvním tréninku byl nejrychlejší Valtteri Bottas

V prvním tréninku v Abú Zabí byl nejrychlejší Valtteri Bottas, druhý skončil Max Verstappen a třetí se umístil Lewis Hamilton. Daniel Ricciardo skončil předčasně kvůli technickému problému. Sebastian Vettel havaroval minutu před koncem a trénink byl předčasně ukončen.

V Abú Zabí svítilo slunce – teplota tratě 35°C a teplota vzduchu 26°C.

Pohled na startovní rovinku.

První měřený čas zajel Sebastian Vettel.

Daniel Ricciardo měl pár testovacích čidel navíc…

Lewis Hamilton jako mistr světa použil poprvé v této sezóně číslo 1.

Pořadí ve třetině tréninku.

Šestinásobný mistr světa měl technický problém s motorem.

Červené vlajky! Daniel Ricciardo musel odstavit svůj monopost kvůli technickému problému. Maršálové navíc museli řešit olej na trati v zatáčce číslo 20 a 21.

Pořadí jezdců dvacet minut před koncem.

Po obnovení tréninku zbývalo jezdcům šestnáct minut.

Lewis Hamilton a jeho speciální helma.

Jezdci si museli dávat pozor v zatáčce číslo 20 a 21.

Minutu před koncem havaroval Sebastian Vettel. Dostal smyk na výjezdu ze zatáčky číslo 19 a narazil zadní částí vozu do bariéry. Byly vyvěšeny červené vlajky a trénink byl předčasně ukončen.

Nejrychlejším mužem prvního tréninku byl Valtteri Bottas, který zajel čas 1:36.957. Druhý Max Verstappen zaostal o 535 tisícin sekundy a třetí Lewis Hamilton ztratil 634 tisícin sekundy.

Na čtvrtém místě se umístil Alexander Albon. Pátý nejrychlejší čas zajel Sebastian Vettel, který minutu před koncem dostal smyk a poškodil zadní část svého monopostu. Šestý byl Romain Grosjean. Sedmou pozici obsadil Charles Leclerc, následovaný Kevinem Magnussenem. První desítku uzavřeli Antonio Giovinazzi a Nico Hülkenberg.

Sdílejte na:
Zavřít