V prvním tréninku byl nejrychlejší Pierre Gasly

V prvním tréninku byl nejrychlejší Pierre Gasly

V prvním volném tréninku na okruhu Silverstone byl nejrychlejší Pierre Gasly, druhý skončil Valtteri Bottas a na třetím místě se umístil Max Verstappen. Nezvyklý incident měl Romain Grosjean, který havaroval na výjezdu z boxů.

Red Bull má speciální zbarvení pro letošní víkend, které odkazuje na Jamese Bonda.

Pirelli dovezlo na Silverstone nejtvrdší sady pneumatik.

Lewis Hamilton má speciální design helmy pro jeho domácí závod.

Romain Grosjean měl docela nezvyklý incident – havaroval na výjezdu z boxové uličky a zničil si přední spoiler. Pro francouzského pilota to bylo horší, protože Haas nasadil na jeho voze australskou specifikaci auta. Otázkou je, kolik náhradních dílů má americký tým k dispozici.

Červené vlajky. Kimi Räikkönen měl technický problém a zastavil v zatáčce Luffield. V rádiové komunikaci to okomentoval slovy, že se něco rozbilo. Po odklizení jeho vozu byl trénink obnoven.

Romain Grosjean dostal hodiny.

Půl hodiny před koncem dostali jezdci informaci, že by mohlo lehounce pršet. Následně se projevilo typické anglické počasí… Rychlá přeháňka a následně se ukázalo slunce.

V tréninku bylo hodně výletů mimo trať.

Nejrychlejším mužem byl Pierre Gasly, který zajel čas 1:27.173. Druhý Valtteri Bottas ztratil 456 tisícin sekundy a třetí Max Verstappen zaostal o 836 tisícin sekundy.

Sdílejte na:
Zavřít