V posledním tréninku v Monaku byl nejrychlejší Verstappen

V posledním tréninku v Monaku byl nejrychlejší Verstappen

Třetí trénink ovládl Max Verstappen Carlos Sainz, druhý se umístil Carlos Sainz a na třetím místě skončil Charles Leclerc. Trénink byl dvakrát přerušen červenými vlajkami – první havaroval Nicholas Latifi a následně Mick Schumacher.

Nejrychlejším pilotem posledního tréninku byl Max Verstappen, který zajel čas v hodnotě 1:11.294. Druhý Carlos Sainz zaostal o 47 tisícin sekundy a na třetím místě se umístil Charles Leclerc se ztrátou 258 tisícin sekundy.

Čtvrtý byl Valtteri Bottas, následovaný Sergiem Perézem. Šestý skončil Lando Norris, až sedmý byl Lewis Hamilton. Osmý nejryhclejší byl Kimi Räikkönen. První desítku uzavřeli Pierre Gasly a Sebastian Vettel.

Průběh tréninku

V Monaku bylo slunečno – teplota tratě 31°C a teplota vzduchu 19°C. Charles Leclerc musí hodně mívat, protože pro něj je to domácí závod.

Prvním na trati byl „Iceman“.

Kimi „polibíl“ bariéru, naštěstí si nepoškodil auto a mohl pokračovat.

Ferrari na prvních dvou pozicích, na to opravdu nejsme zvyklí. Dokáže italská stáj přenést svoji dobrou formu i do kvalifikace?

Pořadí v polovině tréninku:

Lewis Hamilton snažil najít své limity…

Lando Norris málem narazil do Carlose Sainze.

Charles Leclerc využil jednu z mála výběhových zón, které jsou v Monaku.

Červené vlajky! Nicholas Latifi havaroval u bazénu.

Po odklizení Williamsu se pokračovalo.

Po obnovení tréninku zbývalo 10 minut do konce a jezdci okamžitě vyrazili na trať.

Na čelo se dostal Max Verstappen.

Červené vlajky 2 minuty před koncem. Mickovi Schumacherovi se utrhl zadní část auta, bohužel pro Němce už nedokázal situaci zvládnout a narazil do bariéry. Trénink tím předčasně skončil.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Jan Fridrich)
Sdílejte na:
Zavřít